„Žalgiris“ neįtikėtinu metimu išplėšė kelialapį į „Top 16“

Penktadienio vakarą Kauno "Žalgiris" savo aikštėje žaidė labai svarbias Eurolygos turnyro rungtynes su grupės autsaideriais Sasario "Dinamo" krepšininkais. Kauniečiai, vos nesugadinę nuotaikos 50 metų jubiliejų švenčiančiam Arvydui Saboniui, po dramatiškos kovos įveikė svečius 80:79 (29:18, 20:19, 13:23, 18:19), iškovojo penktąją pergalę ir pateko į "Top 16" etapą.

Trys A grupės komandos - "Žalgiris", Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ir Kazanės "Unics" - laimėjo po penkerias rungtynes. Dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso "Žalgiris" užėmė trečiąją vietą, "Nižnij Novgorod" - ketvirtąją, o "Unics" liko penktas ir į "Top 16" etapą nepateko.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Mačas prasidėjo Jameso Andersono tolimu metimu. Svečiai į tai atsakė 8 "sausais" taškais, tad 2-ąją minutę kauniečiai atsilikinėjo 3:8.

3 min. Paulius Jankūnas dvitaškiu rezultatą išlygino - 8:8.

4 min. po Artūro Milaknio tritaškio LKL čempionai įgijo 6 taškų persvarą - 14:8.

Pirmojo kėlinio viduryje Gintaro Krapiko auklėtiniai pirmavo 18:12.

7 min. Lukas Lekavičius tritaškiu žalgiriečių persvarą padidino iki 8 taškų - 22:14.

8 min. po L.Lekavičiaus metimo komandas skyrė jau 12 taškų (26:14).

9 min. Kauno krepšininkų persvara siekė 13 taškų (29:16).

Po pirmojo kėlinio G.Krapiko auklėtiniai pirmavo 29:18.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje Massimo Chessa tritaškiu "Dinamo" atsilikimą sumažino iki 8 taškų (31:23).

"Žalgiris" padidino apsukas ir 13 min. po Edgaro Ulanovo dvitaškio atitrūko - 37:23.

15 min. LKL čempionai pirmavo 39:27.

17 min. Miroslavas Todičius Italijos ekipos atsilikimą sumažino iki 7 taškų - 39:32.

Antrojo kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai po dviejų iš eilės J.Andersono tolimų metimų vėl nutolo - 49:34.

Po dviejų kėlinių "Žalgiris" pirmavo 49:37.

Trečiasis kėlinys. 21 min. po Dariaus Songailos metimo "Žalgiris" pirmavo 51:37.

Trečiojo kėlinio viduryje kauniečiai turėjo 11 taškų persvarą - 57:46.

26 min. "Žalgiris" pirmavo 60:49. Netrukus Sasario krepšininkai smeigė du tritaškius (M. Chessa ir Edgaras Sosa) ir iš "Žalgirio" turėtos solidžios persvaros teliko 5 taškai - 60:55.

28 min. dvitaškį pelnė Artūras Gudaitis - 62:55.

29 min. M.Chessa įmetė tris baudas - 62:58.

Po trijų kėlinių "Žalgiris" turėjo vos 2 taškų persvarą - 62:60.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtąjį kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo tragiškai. Jo pradžią žalgiriečiai pralaimėjo net 2:11, tad atsilikinėjo 64:71.

36 min. po E.Sosa metimo "Dinamo" įgijo 9 taškų persvarą - 66:70.

38 min. "Žalgiris" atsilikinėjo 70:77.

39 min. po L.Lekavičiaus tritaškio ekipas skyrė 4 taškai - 73:77.

Netrukus dvi baudas įmetė J.Andersonas - 75:77.

40 min. po Roberto Javtoko metimo komandas skyrė vos vienas taškas - 77:78.

Likus žaisti 7 sek. kauniečiai atsilikinėjo 77:79. Tačiau lemiamą ataką "Žalgiris" surengė idealiai - J.Andersonas, nors prieš jį buvo prasižengta, pelnė dvitaškį ir realizavo baudos metimą. LKL čempionai iškovojo pergalę 80:79 ir pateko į "Top 16" etapą.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Andersonas 26, D.Songaila 13, L.Lekavičius 10,  P.Jankūnas 9, R.Javtokas 8, A.Milaknis 5, V.Kariniauskas 4, A.Gudaitis 3, E.Ulanovas 2.

„Dinamo“: M.Chessa 14, D.Loganas 11, E.Sosa 10.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" Eurolygos turnyre iškovojo keturias pergales ir patyrė penkis pralaimėjimus. "Žalgiris" pirmąjį mačą Madride 71:80 pralaimėjo "Real" komandai, o vėliau iškovojo tris pergales iš eilės - savo aikštėje 97:63 sutrypė Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ekipą, išvykoje 65:62 palaužė Stambulo "Anadolu Efes" komandą ir Sporto Halėje 77:71 nugalėjo Kazanės "Unics" krepšininkus. Vėliau kauniečiai išvykoje 80:92 pralaimėjo Sasario "Dinamo" krepšininkams, savo aikštėje 66:68 nusileido "Real" komandai, išvykoje 61:55 patiesė "Nižnij Novgorod" ekipą, namuose 57:66 pralaimėjo  "Anadolu Efes" komandai, o praėjusią savaitę svečiuose 60:73 nusileido "Unics" krepšininkams.

Rezultatyviausi. Per devynerias Eurolygos rungtynes "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė amerikietis Jamesas Andersonas (144), Paulius Jankūnas (83), Artūras Milaknis (81) ir  Robertas Javtokas (63).

Žene

Žene portretas
Su pergale kaunas

Jonukas (Vilnius)

Jonukas (Vilnius) portretas
Sveikinu "Žalgirį", sukūrus didelį stebuklą.

to YES

to YES portretas
niekaip negali susitaikyti, kad ir labai sunkiai iškovota pergale? džiaukis savų ekipų laimėjimais, o Žalgirį palik Žalgirio fanams ir visai Lietuvai. Dabar Žalgiris pakovos Top 16-tuke, labai norisi, kad komandai sektųsi. Visi tikime, kad ir jaunimėlis vėl pradės kovoti.