„Neptūnas“ Valensijoje patyrė triuškinantį pralaimėjimą ir į „Top 16“ nepateko

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos "Neptūnas" svečiuose žaidė labai svarbias Eurolygos turnyro rungtynes su Valensijos "Valencia" krepšininkais. LKL vicečempionai nesugebėjo pasipriešinti aikštės šeimininkams ir pralaimėjo net 38 taškų skirtumu - 65:103 (17:28, 14:24, 18:23, 16:28). Klaipėdiečiai nepateko į išsvajotą "Top 16".

"Neptūnui" galėjo padėti Pirėjo "Olympiakos" krepšininkai, tačiau jie svečiuose 74:79 nusileido Stambulo "Galatasaray" komandai, kuri pelnė kelialapį į kitą etapą.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Simas Galdikas. Aikštės šeimininkai į tai atsakė šešiais "sausais" taškais ir 3 min. po Romaino Sato metimo pirmavo 6:2.

Tada tritaškį smeigė Donatas Zavackas - 6:5.

5 min. "Valencia" pirmavo 11:5.

Pirmojo kėlinio viduryje Ispanijos ekipa įgijo 9 taškų persvarą - 16:7.

Sužaidus 6 minutes, komandas skyrė jau 10 taškų (20:10).

8 min. Deividas Gailius LKL vicečempionų atsilikimą sumažino iki 5 taškų - 20:15.

Netrukus aikštės šeimininkai po Pablo Aguilaro metimo vėl atitrūko - 26:17, o po pirmojo kėlinio pirmavo 28:17.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo "Valencia". 12 min. dvi baudas įmetė Bojanas Dubljevičius ir Ispanijos komanda pavojingai nutolo - 32:17.

13 min. Arnas Butkevičius tolimu šūviu "Neptūno" atsilikimą sumažino iki 10 taškų - 32:22.

14 min. "Valencia" pirmavo 35:24.

"Neptūno" krepšininkams nesisekė gintis, aikštės šeimininkai lengvai pelnydavo taškus. 16 min. Ispanijos ekipa įgijo 16 taškų persvarą - 42:26.

17 min. po Luke'o Harangody metimo ekipas skyrė 18 taškų - 47:29.

19 min. Valencijos krepšininkai persvarą padidino iki 21 taško - 52:31. Esant tokiam rezultatui, komandos išėjo ilsėtis.

Iki pertraukos "Valencia" ekipai daugiausia taškų pelnė L. Harangody (11), svečiams - A.Butkevičius (7).

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžia uostamiesčio krepšininkams susiklostė itin nesėkmingai. Aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 8:0 ir 22 min. triuškino klaipėdiečius 29 taškų skirtumu - 60:31.

25 min. "Valencia" pirmavo 62:37.

28 min. po B.Dubljevičiaus tolimo metimo Ispanijos komanda turėjo 27 taškų persvarą - 71:44.

Po trijų kėlinių "Valencia" pirmavo užtikrintai - 75:49.

Ketvirtasis kėlinys. Ir paskutinį ketvirtį geriau pradėjo Valensijos krepšininkai. 32 min. po P.Aguilaro metimo jie įgijo 29 taškų persvarą - 79:50.

33 min. komandas jau skyrė 32 taškai - 82:50.

34 min. P.Aguilaras aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 36 taškų - 87:51.

35 min. po Nemanja Nedovičiaus dvitaškio ekipas skyrė 38 taškai - 89:51. Tada tritaškį švystelėjo Valdas Vasylius - 89:54.

37 min. Ispanijos ekipa pirmavo 94:58, o rungtynes laimėjo 103:65.

Rezultatyviausi

„Valencia“: Luke'as Harangody 20, Bojanas Dubljevičius 19, Krešimiras Lončaras 15, Pablo Aguilaras 13, Romainas Sato ir Nemanja Nedovičius po 11, Pau Ribasas 10.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15, Donatas Zavackas 11, Valdas Vasylius 9, Arnas Butkevičius 8, Martynas Mažeika 5, Mustafa Shakuras ir Keithas Bensonas po 4, Mindaugas Girdžiūnas 3, Egidijus Dimša, Simas Galdikas, Vytautas Šarakauskas po 2.

Situacija prieš rungtynes

Variantai. Jei klaipėdiečiai iškovos pergalę, jie pateks į "Top 16". Nesėkmės atveju uostamiesčio komandos likimą lems Stambulo "Galatasaray" ir Pirėjo "Olympiakos" rungtynių baigtis. "Neptūnui" kelialapį į kitą etapą padovanotų Graikijos klubo pergalė.

Pergalės. "Neptūnas" Eurolygos turnyre iškovojo keturias pergales ir patyrė penkis pralaimėjimus. "Neptūnas" nusileido Vitorijos "Laboral Kutxa" (69:88), du kartus Pirėjo "Olympiakos" ( po pratęsimo 81:85 ir 79:89), Stambulo "Galatasaray" (68:94) ir Belgrado "Crena Zvezda" (62:79) komandoms, o įveikė Belgrado "Crvena Zvezda" (83:81),  Valensijos "Valencia" (94:87), Vitorijos "Laboral Kutxa" (80:79) ir Stambulo "Galatasaray" (82:72) krepšininkus.

Rezultatyviausi. Per devynerias Eurolygos turnyro rungtynes "Neptūno" ekipoje rezultatyviausiai žaidžia Deividas Gailius (132 taškai), Donatas Zavackas (109) ir Mustafa Shakuras (92).