„Neptūnas“ po pratęsimo turėjo pripažinti Graikijos superklubo pranašumą

Penktadienio vakarą Klaipėdos "Neptūnas" savo aikštėje žaidė Eurolygos rungtynes su Pirėjo "Olympiakos" krepšininkais. Po atkaklios, permainingos kovos ir pratęsimo "Neptūnas" nusileido svečiams 81:85 (15:17, 15:21, 25:17, 21:21, 5:9).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Simas Galdikas. Vėliau aikštės šeimininkai pirmavo 4:1.

4 min. po Matthew Lojeski tritaškio "Neptūnas" jau atsilikinėjo 4:6.

5 min. po Martyno Mažeikos metimo pirmavo uostamiesčio komanda. Svečiai tuoj pat persvėrė rezultatą savo naudai - 8:9.

8 min. rezultatas buvo lygus - 12:12.

9 min. iš toli pataikė Vassilis Spanoulis - 14:17.

Pirmąjį kėlinį aikštės šeimininkai pralaimėjo 15:17.

Antrasis kėlinys. Antrasis kėlinys prasidėjo tolimu V.Spanoulio šūviu - 15:20.

13 min. po Brento Petway metimo "Olympiakos" pavojingai nutolo - 17:27.

Antrojo kėlinio viduryje svečiai turėjo 9 taškų persvarą - 22:31.

17 min. Mustafa Shakuras baudų metimais "Neptūno" atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 25:31.

18 min. M.Lojeski Graikijos superklubo persvarą vėl padidino iki dviženklės - 26:36. 20 min. D.Gailius dvitaškiu LKL vicečempionų atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 30:36.

Prieš pat pertrauką V.Spanoulis "Olympiakos" persvarą padidino iki 8 taškų - 30:38.

Per pirmuosius du kėlinius "Neptūno" komandai daugiausia taškų pelnė M.Shakuras (8), S.Galdikas (7) ir D.Gailius (6). Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė V,.Spanoulis (11) ir M.Lojeski (8).

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo spurtu 7:0 ir 22 min. svečius beveik pavijo - 37:38.

23 min. B.Dunstanas Pirėjo komandos persvarą padidino iki 4 taškų - 37:41.

25 min. po V.Spanoulio tritaškio "Olympiacos" vėl atitrūko - 39:46.

"Neptūnas" baltos vėliavos kelti nesiruošė. Tritaškius švystelėjo D.Gailius ir Donatas Zavackas - 45:46. 26 min. D.Gailius baudų metimais išvedė į priekį "Neptūną" - 47:46.

28 min. Klaipėdos krepšininkai atsilikinėjo 49:50. Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus - 55:55.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtojo kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo LKL vicečempionams. 32 min. jie įgijo 4 taškų persvarą - 61:57.

33 min. S.Galdikas "Neptūno" persvarą padidino iki 5 taškų - 63:58.

Graikijos ekipa netrukus sumažino atsilikimą iki minimumo - 63:62. 35 min. iš toli pataikė D.Zavackas - 66:62. Tritaškiu atsakė ir svečiai - 66:65.

37 min. uostamiesčio krepšininkai pirmavo 68:65. Netrukus Arnas Butkevičius baudų metimais "Neptūno" persvarą padidino iki 5 taškų - 70:65.

38 min. klaipėdiečiai pirmavo 72:69. 39 min. V.Spanoulis tritaškiu rezultatą išlygino - 72:72. M.Mažeika baudų metimais vėl išvedė į priekį "Neptūną" - 74:72. Po keturių kėlinių rezultatas lygus - 76:76.

Pratęsimas. Pratęsimo pradžioje po V.Spanoulio tolimo metimo į priekį išsiveržė svečiai - 76:79. Klaipėdiečiai priartėjo (78:79), bet V.Spanoulis vėl smeigė tritaškį - 78:81.

45 min. M.Shakuras "Neptūno" atsilikimą sumažino iki minimumo - 80:81. Likus iki pratęsimo pabaigos 11 sek. vieną baudą iš dviejų pataikė V.Spanoulis - 80:82. Rezultatą galėjo išlyginti M.Shakuras, bet pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų - 81:82.

Pratęsimo pabaigą geriau sužaidė "Olympiakos" krepšininkai, kuriems klaipėdiečiai nusileido 81:85.

Rezultatyviausi

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Donatas Zavackas 14, Simas Galdikas 13, Mustafa Shakuras 13, Martynas Mažeika 11.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 34, Kostas Sloukas 13, Matthew Lojeski 10, Bryantas Dunstonas 10.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Pirėjo "Olympiakos" Eurolygos starte svečiuose 71:68 įveikė "Valencia" ekipą, o per antrąsias rungtynes savo aikštėje 63:57 nugalėjo Vitorijos "Laboral Kutxa" krepšininkus. "Neptūnas" pirmąjį mačą Vitorijoje 69:88 pralaimėjo "Laboral Kutxa" komandai, o vėliau savo aikštėje 83:81 parklupdė Belgrado "Crvena Zvezda" ekipą.

Rezultatyviausi. Per dvejas Eurolygos rungtynes "Olympiakos" daugiausia taškų pelnė Vassilis Spanoulis (30) ir Matthew Lojeski (29). "Neptūno" komandoje rezultatyviausiai žaidžia Donatas Zavackas (27) ir Deividas Gailius (25).

šauni Neptūno komanda

šauni Neptūno komanda portretas
dar daug pergalių jos laukia, nenusiminkime. Atrodo, kad tai ne regbio komanda, kaip lietrytis, o normali europinio lygio ekipa.