Dramą Panevėžyje laimėjęs „Žalgiris“ – vienvaldis LKL lyderis

Kauno „Žalgiris“ (11-1) Panevėžyje turėjo rimtų problemų, tačiau Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) lyderių mūšį šalies čempionai baigė iškeltomis galvomis.

„Žalgiris“ „Cido“ arenoje kovoje su vietos „Lietkabeliu“ (10-2) triumfavo 70:66 (16:14, 13:18, 20:19, 17:19).

Po šios pergalės Kauno ekipa tapo vienvalde LKL pirmenybių lydere, šiuo metu savo sąskaitoje turinčia viena pergale daugiau nei panevėžiečiai.

Rungtynes žalgiriečiai perlaužti sugebėjo tik ketvirtajame kėlinyje. Iki mačo pabaigos likus 7 minutėms rezultatas dar buvo lygus (55:55), tačiau tuomet svarbius penkis taškus iš eilės pelnė Paulius Jankūnas (60:55).

Netrukus panevėžiečiai dar atsakė dvitaškiu, taip mėgindami laikytis susitikime, tačiau netrukus dar kartą dvitaškį įmetė tas pats Jankūnas, netrukus taškus pridėjo ir Kavaliauskas su Pangosu, taip kauniečiams įgyjant solidesnį pranašumą (66:58).

Po kurio laiko „Cido“ arenoje šeimininkų viltis dar atgijo, kai taškus pelnė Žanis Peiners ir Adas Juškevičius (66:70). Likus 29 sek., kamuolį kontroliavo „Žalgiris“, tačiau „Lietkabelis“ nesugebėjo laiku prasižengti prieš svečius, o tuo pasinaudojė Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išsaugojo pergalę.

„Žalgiris“ pasižymi agresyvia gynyba, o mes kai kuriais momentais tam nebuvome pasirengę. Buvo vaikiškų klaidų, kažkur nepagavome jų, kažkur perdavimas per silpnas, kažkur per stiprus... Dirbsime. Galime kaltinti tik save“, – po rungtynių kalbėjo „Lietkabelio“ puolėjas Kšištofas Lavrinovičius.

Būtent pastarojo indėlio Aukštaitijos klubui šiame susitikime itin trūko. Jis per 7 minutes prametė vienintelį mestą dvitaškį ir rungtynes baigė surinkęs -1 naudingumo balą.

Tuo metu „Žalgiris“ šiame susitikime lemiamu metu turėjo žmogų, kuris tempė komandą į priekį. Juo tapo kapitonas Paulius Jankūnas, ketvirtajame kėlinyje pelnęs 9 iš visų savo 17 taškų.

Kauniečiui tai buvo rezultatyviausios šio LKL sezono rungtynės. Prieš tai daugiausiai taškų (13) jis pelnė susitikime su Prienų-Birštono „Vytautu“.

„Lietkabelis“: Žanis Peiners 17, Adas Juškevičius 16, Vaidas Čepukaitis 8, Darjušas Lavrinovičius ir Žygimantas Skučas po 6.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Vasilije Micičius 10 (6 rez. perd.), Dee Bostas 8, Aaronas White'as (8 atk. kam.), Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas po 6.