BBL ketvirtfinalis: „Pieno žvaigždės“ įveikė traumų išretintą „Juventus“ komandą

Lemiamomis akimirkomis apmaudžiai klydę Utenos „Juventus“ krepšininkai pralaimėjimu pradėjo Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalio etapą. Pirmosiose rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 65:76 (13:22, 23:22, 16:15, 13:17) pralaimėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipai ir prieš atsakomąją dvikovą ketvirtadienį Utenoje turi vienuolikos taškų deficitą.

„Juventus“ klubas šiame mače žaidė be traumuotų Vaido Čepukaičio ir Valdo Dabkaus bei sergančio Arvydo Šikšniaus.

Nerezultatyvi rungtynių pradžia kiek geriau susiklostė Pasvalio klubui, kuris sužaidus tris minutes buvo priekyje 6:2. Visgi į tai tiksliomis atakomis atsakė Simas Buterlevičius bei Edgaras Stanionis, o svečiai atstatė pusiausvyrą – 6:6. Po šio epizodo uteniškių puolimas vėl užstrigo, o keturias tikslias atakas surengę pasvaliečiai privertė Dainių Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės – 6:14. Nikitos Barinovo tritaškis bei keturi E.Stanionio taškai padėjo „Juventus“ komandai kiek atsitiesti, tačiau sėkmingai puolime žaidė ir aikštės šeimininkai. Tad po pirmųjų dešimties minučių Pasvalio ekipa turėjo devynių taškų persvarą – 22:13.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui „Pieno žvaigždžių“ persvara tapo dviženklė (25:13), bet Rashauno Broaduso dvitaškis bei N.Barinovo tolimas metimas vėl padėjo uteniškiams sumažinti deficitą – 18:25. Aikštės šeimininkai į tai atsakė spurtu 7:0, o D.Adomaitis buvo priverstas prašyti antrosios minutės pertraukėlės, nes skirtumas pasiekė keturiolikos taškų ribą – 32:18. Egidijaus Dimšos ir S.Buterlevičiaus tikslių metimų dėka svečiai likus žaisti tris minutes sumažino deficitą iki dešimties taškų (28:38), o kėlinio pabaigoje uteniškiai dar šiek tiek priartėjo – 36:44.

Trečiąjį ketvirtį ir vėl geriau pradėjo uteniškiai, kurie po R.Broaduso tolimo metimo bei E.Dimšos dvitaškio sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 41:44. Du Michaelo Dixono tritaškiai iš eilės vėl padėjo Pasvalio klubui susigrąžinti septynių taškų persvarą (52:45), bet „Juventus“ dar kartą priartėjo – 52:54. Visgi kėlinį tiksliais metimais baigė Laimonas Kisielius ir Aidas Viskontas, o prieš paskutines dešimt minučių „Juventus“ atsilikimas vėl padidėjo iki septynių taškų – 52:59.

Paskutinio ketvirčio pradžioje aikštelėje vėl ėmė dominuoti „Pieno žvaigždžių“ ekipa. Osvaldo Olievičiaus tritaškis padidino aikštės šeimininkų persvarą iki dviženklis (64:54), o po E.Dimšai skirtos nesportinės pražangos komandas jau skyrė penkiolika taškų – 69:54. Kėlinio viduryje technine pražanga buvo nubaustas D.Adomaitis, o tai padėjo kiek mobilizuoti „Juventus“ žaidimą. Prasidėjus paskutinei minutei skirtumas sumažėjo iki dešimties taškų (73:63), bet Tauras Jogėla puikiai pasinaudojo R.Broaduso klaida ir pelnė du taškus su pražanga – 76:63. Paskutinei atakai uteniškiai turėjo 24 sekundes, bet R.Broadusas suklydo dar kartą. Visgi pasvaliečių ataka buvo netiksli, o E.Stanionis paskutinę susitikimo sekundę sumažino „Juventus“ atsilikimą iki vienuolikos taškų – 65:76.

„Juventus“ gretose debiutavęs Egidijus Dimša per 22 minutes pelnė 8 (dvitaškiai 2/7, baudos 4/10) taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, išprovokavo 7 varžovų pražangas, 3 sykius prasižengė bei surinko 10 naudingumo balų.

Svečiams 13 taškų pridėjo Nikita Barinovas (dvitaškiai 3/6, tritaškiai 2/6, 5 atk. kam.), po 12 – Simas Buterlevičius ir Rashaunas Broadusas (6 atk. kam.), 10 – Edgaras Stanionis (dvitaškiai 5/8, 5 atk. kam.), 8 – Saulius Kulvietis, 2 – Ovidijus Varanauskas.

Pasvalio komandoje išsiskyrė Osvaldas Olisevičius (15 tšk., dvitaškiai 4/6), Michaelas Dixonas (13 tšk., 5 rez. perd.) bei Alexanderis Oriakhi (12 tšk., dvitaškiai 6/6).