BBL aštuntfinalis: „Lietkabelis“ su Jūrmalos krepšininkais sužaidė lygiosiomis

Lygiosiomis Baltijos krepšinio lygos („Triobet“ BBL) aštuntfinalio pirmąsias rungtynes sužaidė Panevėžio „Lietkabelis“ klubas, kuris išvykoje su Jūrmalos „Jurmala/Fenikss“ ekipa išsiskyrė taikiai – 88:88 (25:22, 20:25, 26:24, 17:17).

Atsakomasis mačas, kurio nugalėtojas ir pateks į ketvirtfinalį, bus žaidžiamas vasario 24 dieną Panevėžio „Cido“ arenoje. Nugalėtojas susitiks su Prienų–Birštono „Vytauto“ ir Kėdainių „Nevėžio“ poros laimėtoju.

Latviai pataikė daugiau tritaškių nei dvitaškių – atitinkamai 15 ir 13. Iš toli jie atakavo net 42 proc. tikslumu. „Lietkabelis“ realizavo 51 proc. dvitaškių (17/33) ir 39 proc. (11/28) tritaškių.

„Lietkabelis“ rungtyniavo be pagrindinio vidurio puolėjo Artūro Valeikos, kuris jaučia kelio skausmus.

Po lygios kovos per pirmąsias 5 minutes „Lietkabeliui“ pavyko perimti iniciatyvą ir šiek tiek pabėgti į priekį – 19:13. Jūrmalos ekipa greitai sustabdė įsibėgėjusius svečius ir iki kėlinio pabaigos deficitą sumažino – 22:25.

Antrajame ketvirtyje „Jurmala/Fenikss“ išlygino rezultatą – 31:31. Nors panevėžiečiai buvo vėl išsiveržę į priekį (38:34), šeimininkai atsakė spurtu ir nusvėrė svarstykles savo naudai – 42:40. Nepakitęs skirtumas tarp komandų išliko ir sužaidus pusę mačo – 47:45.

Po didžiosios pertraukos latviai išlaikė iniciatyvą ir prabėgus 3 minutėms įgijo rekordinį pranašumą – 57:50. „Lietkabelis“ antroje kėlinio pusėje laimėjo atkarpą 9:3 bei atstatė pusiausvyrą – 67:67. Netrukus panevėžiečiai jau buvo priekyje (71:69), bet paskutinėmis sekundėmis baudas sumetęs Edgaras Jeromanovas išlygino rezultatą – 71:71.

Ketvirtajame ketvirtyje užsimezgė kova taškas į tašką ir pirmaujanti ekipa keitėsi po praktiškai kiekvieno taiklaus metimo. 37-ąją minutę „Jurmala/Fenikss“ surengė kelias sėkmingas atakas (85:82), bet Julius Kazakauskas tritaškiu čia pat viską sugrąžino į savo vietas – 85:85. E.Jeromanovas vėl pataikė tritaškį (88:85), o „Lietkabelis“ pusantros minutės pasižymėti nesugebėjo. Likus žaisti 20 sekundžių Miljanas Pavkovičius pataikė tolimą metimą – 88:88. Paskutinis latvių metimas skriejo pro šalį, tad komandos išsiskyrė taikiai.

„Jurmala/Fenikss“: M.Ziedinis 19 (3/5 tritaškiai, 9 atk. kam.), E.Jeromanovas 18 (4/8 tritaškiai), U.Pinete‘as 12 (4/7 tritaškiai), C.Robertsas 11 (3/5 tritaškiai).

„Lietkabelis“: M.Iličius 20 (7/8 dvitaškiai, 8 atk. kam.), J.Žuža 13, A.Labuckas 12 (2/7 tritaškiai), J.Kazakauskas (3/3 tritaškiai), V.Vasylius (6 atk. kam.) ir M.Pavkovičius (3/9 tritaškiai, 6 atk. kam., 7 rez. perd.) po 11, J.Love‘as 8 (7 rez. perd.).