Vokietijos ledo ritulininkai įveikė austrus (rezultatai)

Švedijoje ir Suomijoje tęsiasi pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas, kuriame 16 pajėgiausių planetos rinktinių tęsia kovą dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Į antrą vietą S grupėje pakilo savų žiūrovų akivaizdoje rungtyniaujantys švedai, kurie 5:1 (2:0, 0:1, 3:0) nugalėjo antrą nesėkmę iš eilės patyrusius Norvegijos ledo ritulininkus.

Švedams du įvarčius pelnė Gabrielis Landeskogas, po vieną pridėjo Loui Erikssonas, Andreasas Jamtinas ir Eliasas Falthas.

Vienintelio įvarčio Norvegijos rinktinės gretose autorius - Mariusas Holtetas.

Intriguojančiose H grupės rungtynėse pergale džiaugėsi JAV ledo ritulininkai. Amerikiečiai 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) pamokė vienus iš čempionato šeimininkų - suomius.

JAV rinktinės gretose nesulaikomas buvo Craigas Smithas, kuris pelnė net 3 įvarčius. Dar vieną įvartį nugalėtojams pridėjo Stephenas Gionta.

Vienintelį įvartį Suomijos rinktinei dar pirmojo kėlinio pradžioje įmušė Jarno Koskiranta.

Fantastišką pasirodymą pratęsė Šveicarijos rinktinė. S grupės lyderė ketvirtose rungtynėse 7:1(3:1, 3:0, 1:0) sutriuškino Slovėniją ir pasaulio čempionate toliau žygiuoja be nesėkmių.

Slovėnai pirmavo po Roko Pajičiaus įvarčio, bet vėliau šveicarai ne tik persvėrė rezultatą, bet ir ėmė triuškinti savo varžovus.

Nugalėtojams po 2 įvarčius įmušė Simonas Bodenmannas ir Denisas Hollensteinas, o po kartą pasižymėjo Simonas Moseris, Andresas Ambuhlis bei Reto Suri.

Pirmą pergalę čempionate iškovojo Vokietijos ledo ritulininkai, kurie H grupės rungtynėse 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) palaužė Austrijos rinktinės pasipriešinimą.

Vokiečius antrajame kėlinyje į priekį išvedė Marcuso Kinko įvartis ir nors per likusį laiką abi rinktinės ne kartą turėjo kiekybinį pranašumą, tačiau antras įvartis krito tik pačioje rungtynių pabaigoje, kuomet ritulį į tuščius vartus pasiuntė tas pats M.Kinkas.

Prie Vokietijos rinktinės pergalės svariai prisidėjo vartininkas Robas Zeppas, kuris atrėmė visus 27 varžovų smūgius.

Ši pergalė vokiečiams ledo kiek labiau atitrūkti nuo iškritimo zonos, kurioje ir toliau lieka Latvijos rinktinė.