Vilniuje dėl taurės kovojo 114 boulingo žaidėjų

2015-2016 m. Lietuvos boulingo asmeniniame čempionate įvyko ketvirtasis reitingo turnyras. Jo metu net 114 geriausių šalies boulingo žaidėjų kovojo dėl „Premiere“ taurės.

Šį kartą žaidėjų laukė sunkios sąlygos, nes takeliams buvo parinktas gana sudėtingas sportinis tepimas.

Vyrų pirmajame divizione vėl geriausiai sekėsi Pauliui Bagdonui iš Kauno „Sportinio boulingo asociacijos“. Trečiojo etapo laimėtojas šį kartą pusfinalyje 216:173 nepaliko vilčių Kęstučiui Gudauskui iš Kauno „Straiko plius“, o finale po atkaklios kovos 192:172 pranoko kitą „Straiko plius“ atstovą Liną Sasnauską.

Lemiamoje dvikovoje P. Bagdonas gana tvirtai pirmavo, tačiau atlikdamas paskutinį metimą suklydo ir suteikė varžovui galimybę išplėšti pergalę. Tačiau L. Sasnauskui šansu pasinaudoti nepavyko - po jo metimo takelyje liko sudėtingas „splitas“, neleidęs tapti nugalėtoju.

Mažajame finale K. Gudauskas 215:193 įveikė dar vieną „Straiko plius“ narį Kristijoną Sergejevą.

Po 4 reitingo turnyrų bendrojoje įskaitoje pirmaujantis P. Bagdonas turi 326 taškus. Antras žengia Aidas Daniūnas (296), trečias - L. Sasnauskas (221). Į asmeninių varžybų finalą po 6 reitingo turnyrų pateks 24 geriausi žaidėjai.

Panašiai kova vyko ir moterų turnyre. Daiva Perminienė (Klaipėdos BK) pusfinalyje 196:166 įveikė Kristiną Rulytę („Sportinio boulingo asociacija“), o finale iš pradžių tvirtai pirmavo ir prieš Jolantą Kontvainienę (Vilniaus BK). Vis dėlto lyderės klaidos varžovei taip pat suteikė galimybę apversti viską aukštyn kojomis, o J. Kontvainienei jomis pasinaudoti nepavyko. Finalą D. Perminienė laimėjo rezultatu 170:167.

Trečioji vieta atiteko K. Rulytei, mažajame finale 180:162 nugalėjusiais Rūtą Ryliškienę (Vilniaus „Boulingo akademija“).

Moterų bendrojoje įskaitoje tvirtai pirmauja 3 iš 4 turnyrų laimėjusi D. Perminienė. Ji turi 349 taškus ir lenkia „Straiko plius“ atstovę Jūratę Palaimaitę (252) bei savo komandos draugę Letą Anužienę (217). Į moterų čempionato finalą pateks 9 geriausios žaidėjos.

Kitų divizionų prizininkai:

Vyrų II divizionas –
1. Nerijus Gerdvilis
2. Vadimas Jukovičius
3. Mindaugas Bartkevičius