Vandens formulių pasaulio čempionato etapą laimėjo latvis, lietuvis – aštuntas

Sekmadienį baigėsi visą savaitgalį Zaraso ežere vykęs vandens formulių F2 pasaulio čempionato penktasis etapas, kuriame įspūdingą pergalę iškovojo latvis Uvis Slakteris. Iš paskutinės 18 vietos startavęs lietuvis Edgaras Riabko finišavo aštuntas.

Visą savaitgalį trukusios varžybos vieninteliam jose dalyvaujančiam lietuviui prasidėjo nesėkmingai. Šeštadienį ryte vykusi kvalifikacija lietuviui baigėsi variklio gedimu. Nors komandos mechanikai per naktį bandė tvarkyti agregatą, sekmadienį ryte jiems teko apskritai keisti variklį. Dėl šios nesėkmės E. Riabko finaliniame plaukime startavo iš 18 pozicijos.

Finalinis plaukimas prasidėjo incidentu – pirmajame posūkyje apsivertė dvi formulės, tarp kurių buvo ir varžybų favoritu laikytas švedas Pierre‘as Lundinas. Vėliau žiūrovai išvydo dar kelias avarijas, po kurių varžybas baigė tik 11 lenktynininkų.

45 ratus įveikęs per 45 minutes ir 2 sekundes, E. Riabko finišavo 8-as. Tai lietuviui garantavo 3 įskaitinius taškus bendroje čempionato įskaitoje.

„Zarasai man tarsi užkeikti. Turėjau didelių problemų su varikliu. Taip pat nuo savaitgalio pradžios normaliai neveikė hidraulika, neleidusi tinkamai reguliuoti variklio. Todėl negalėjau normaliu greičiu įveikinėti posūkių. Turint galvoje visas šias nesėkmes, galutinę 8 vietą galima vertinti kaip gerą rezultatą“, - po finalinio plaukimo įspūdžiais dalinosi E. Riabko.

Varžybose triumfavo latvis U. Slakteris, trasą įveikęs per 44 minutes ir 49 sekundes. Antroje vietoje liko austras Rupertas Temperis, o trečioje – britas Owenas Jelfas.

F2 pasaulio čempionatą sudaro 7 etapai.

Zarasuose kartu vyko ir FR1000 gliserių klasės Europos čempionato etapas. Šiose varžybose sėkmingai pasirodė lietuvis Rolandas Kavaliauskas, užėmęs antrą vietą. Jį aplenkė vokietis Ulfas Stute, o trečias liko britas Jimas Noone‘as.