Sportinių balandžių čempionate sekėsi ir kauniečiui

Lietuvoje kiek egzotiškame, tačiau kai kuriose Europos šalyse itin populiariame balandžių sporte naujienų netrūksta. Jas šalies balandžių sporto entuziastai aptarė neseniai vykusiame Lietuvos čempionato apdovanojimų ir uždarymo renginyje.

Meteliuose vykusiame renginyje buvo apdovanoti visi Lietuvos pirmenybių laureatai bei prizininkai. Tarp pagerbtųjų buvo ir kaunietis Gediminas Meiliūnas. Praeityje žinomo krepšininko, dabar Kauno „Aistės-LSU“ moterų krepšinio komandos trenerio augintiniai tapo Lietuvos čempionais.

„Šis sezonas buvo derlinga. Sugebėjome užimti pirmąją vietą. Labai tuo džiaugiuosi“, - sakė G.Meiliūnas.

Jo balandžiai laimėjo Lietuvos čempionato komandinę įskaitą, surinkę 3732,82 taško. Antrąją vietą užėmęs R.Jurčiukonis atsiliko beveik 12 taškų. Trečias finišavęs A.Kisielius surinko 3669,82 taško. Iš viso komandų įskaitoje konkuravo beveik pusšimtis ekipų.

G.Meiliūno ugdomi skraidūnai buvo geriausi ir C kategorijos įskaitoje, kurioje jie surinko 1531 tašką. Artimiausias konkurentas A.Sudeikis pelnė 1516 taškų, V.Pilius 1510 taškų.

Balandžių įskaitoje nepralenkiami buvo R.Jurčiukonio augintiniai. Jie užėmė pirmąsias dvi vietas. Trečiają vietą užėmė A.Baniulio paukštis, ketvirtąją – V.Butkaus, o penktąją – augintojo R.Putkos paukštis. Kauniečio G.Meiliūno balandžiai finišavo 10-oje ir 12-oje ir 13-oje vietose.

R.Jurčiukonis laimėjo ir A kategorijos įskaitą – 981 taškas. Antras buvo A.Kisielius – 959 taškai, trečias G.Meiliūnas – 945 taškai.

B kategorijoje madas diktavo V.Pilius – 1276 taškai, antras išsirikiavo A.Baniulis (1259), trečias – su 1256 taškais G.Meiliūnas.

„Lituanicos“ taurės įskaitoje vėl nepralenkiamas buvo alytiškio R.Jurčiukonio augintiniai. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino V.Piliaus paukščiai. Šiose varžybose dalyvavo per tūkstantį balandžių, įveikusių per 600 kilometrų.

Balandžiai išskrido Vokietijos kryptimi, atstumą įveikinėjo etapais. Iš viso skrydžiai truko 12 savaitgalių.

Pasak G.Meiliūno, varžybas pradėjo 71 jo augintinis, o pabaigė apie 50.

„Varžybos pasibaigė, o balandžiai dar grįžinėja. Pastarąją savaitę grįžo trys, o juos paleidau liepos paskutinę dieną. Tikiuosi, sulauksiu dar kelių augintinių“, - teigė G.Meiliūnas.

Šiame straipsnyje: balandžių sportas