Specialiojoje olimpiadoje Lietuvos sportininkai iškovojo 28 medalius

Ketvirtadienį Jungtiniuose Arabų Emyratuose) pasibaigusiame pasaulio vasaros specialiosios olimpiados žaidynėse Lietuvos atstovai iškovojo net 28 medalius.

Mūsų šalies sportininkai pelnė 16 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Specialiosios olimpiados čempionais tapo Lietuvos futbolininkai. Jie grupėje 6:5 nugalėjo Indoneziją, 2:0 – Braziliją, 6:4 – Prancūziją. Finale lietuviai 4:2 dar kartą įveikė brazilus.

Ryčio Šležio treniruojamoje Lietuvoje rinktinėje žaidė Arminas Orlauskas, Arnoldas Trakšelis, Deividas Sinkevičius, Edgaras Kemtys, Ernestas Sakalauskas, Evaldas Kugys, Martynas Šležys, Rimvydas Lipnevičius ir Robertas Bolotovas.

Po keturis aukso medalius iškovojo jėgos trikovės atstovai Laurynas Šaulis ir Laura Margevičiūtė. Jie laimėjo visose rungtyse – pritūpimuose su štanga, štangos spaudime, štangos atkėlime ir bendroje įskaitoje.

Tris aukso medalius Lietuvai pelnė Adomas Bužinskas. Jis nugalėjo 50 ir 100 m plaukimuose laisvuoju stiliumi ir su Auguste Šerpetyte, Juliumi Kasparu Rėksniu bei Kristupo von Gravrocku-Goesu laimėjo estafetę 4x25 m laisvuoju stiliumi.

Du kartus čempionu tapo baidarininkas Edgaras Minsofinas, po vieną – bėgikai Arūnas Martinonis bei Rimvydas Kriauzlys.

Tris sidabro medalius JAE iškovojo baidarininkas Rolandas Kriauzlys, po vieną – bėgikai Aušra Burbulytė bei Tadas Vainius, irkluotojas E. Minsofinas (dvivietė su R. Kriauzliu) ir stalo tenisininkė Solventa Kapačiauskaitė. Sidabrą bočios varžybose pelnė Alfredo Šimo ir Godos Ragulskytės duetas. Asmeninėse varžybose G. Ragulskytė tapo vicečempione, o A. Šimas iškovojo bronzą.

Bronzos medaliu džiaugėsi ir stalo tenisininkių S. Kapačiauskaitės bei Liucijos Kolesinkajos duetas, Lietuvos bėgikų mišrios estafetės komanda (A. Burbulytė, A. Martinionis, T. Vainius ir Kasparas Vaičiulis) bei plaukikas J. K. Rėksnys.

Iš viso žaidynėse Lietuvai atstovavo 26 sportininkai.

Specialiosios olimpinės žaidynėse – svarbiausias sportinis įvykis intelekto sutrikimų turintiems žmonėms.