Šalies dviračių plento čempionate – A. Trebaitės ir I. Konovalovo pergalės

Lietuvos dviračių plento čempionato pavienio starto lenktynes penktadienį Ignalinoje laimėjo Aušrinė Trebaitė („Planet X - BoGo“) ir Ignatas Konovalovas (FDJ). A. Trebaitė šios rungties šalies čempione tapo ketvirtą kartą, o I. Konovalovas triumfavo šeštą sykį.

Trečius metus iš eilės aukso medalį iškovojusi 27 metų A. Trebaitė 25 km distanciją įveikė per 36 min. 13,7 sek. (vid. greitis – 41,4 km). Sidabro medalį pelnė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvausianti Daiva Tušlaitė („Inpa-Bianchi-Giusfredi“, +20,7 sek.), o bronzos - Silvija Latožaitė („Aromitalia - Vaiano“, +1.13,6). Ketvirta liko Edita Janeliūnaitė (Panevėžio „Fortūna“, +3.11,4).

Po trejų metų pertraukos Lietuvos čempionu tapęs 30-metis I. Konovalovas 33 km distanciją numynė per 40 min. 38,1 sek. (vid. greitis – 48,7 km/h). Antrą vietą užėmė Paulius Šiškevičius („Staki - Baltik vairas“, +3.09,6), o trečią - Raimondas Rumšas jaunesnysis („Soligo Amaru’Sirio Palazzago“, +3.35,7). Ketvirtas buvo Darijus Džervus („Staki - Baltik vairas“, +3.41,1), penktas - Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“, +4.06,3), o šeštas - Justas Beniušis (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +4.59,4).

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje pirmas klasifikuotas R. Rumšas, antras - J. Beniušis, o trečias - Venantas Lašinis („Staki - Baltik vairas“).

Moterų lenktynėse dalyvavo septynios dviratininkės, o vyrų ir jaunimo (iki 23 metų) – 14 sportininkų.

2012, 2014 ir 2015 metų Lietuvos pavienio starto lenktynių čempionas Ramūnas Navardauskas („Cannondale“) nestartavo. Praėjusių metų pasaulio čempionato grupinių lenktynių bronzos medalio laimėtojas susirgo. Dar nėra aišku, ar R. Navardauskas galės startuoti grupinėse lenktynėse.

Jaunių merginų lenktynes (15 km; 17 dalyvių) laimėjo Greta Karasiovaitė (VMSC - DSK „Sietrynas“; 22.27,1). Antra buvo Regina Stegvilaitė (Panevėžio DSK „Fortūna“ - PKKSC - PRSSG; +7,6 sek.), o trečia – Gabrielė Jucevičiūtė (Klaipėdos SC „Viesulas“ - DSK „Fortūna“, +21,5 sek.). Beje, be konkurencijos startavusi 15-metė Akvilė Giedraitytė (DSK „Fortūna“ - PKKSC - PRSSG) nugalėtojai pralaimėjo 12,2 sek.

Jaunių vaikinų lenktynėse (25 km; 33 dalyviai) pirmą ir antrą vietas iškovojo Klaipėdos SC „Viesulas“ ir DSK „Pajūris“ atstovai - atitinkamai Arvydas Birenis (35.23,3) ir Denas Masiulis. Pastarąjį nuo nugalėtojo skyrė vos 0,9 sek. Trečioje vietoje - Kasparas Punkrys (PKKSC - DSK „Fortūna“ - PRSSG; +35,6 sek.).

Veteranų lenktynių absoliučioje įskaitoje (56 dalyviai) pirmas klasifikuotas 2002 metų “Tour de France” lenktynių prizininkas Raimondas Rumšas. Italijoje gyvenantis 44 metų dviratininkas 15 km distanciją įveikė per 19 min. 36 sek. (vid. greitis - 45,9 km/h).