Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato finale kovos dvi Lietuvos atstovės

Maskvoje vykstančiame 2016 metų pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate trečiadienį vyko moterų atrankos varžybos. Jų barjerą sėkmingai įveikė dvi iš keturių Lietuvos atstovių.

B grupėje kartu su dar 23 sportininkėmis varžėsi Ieva Serapinaitė ir Gintarė Venčkauskaitė. Fechtavimosi rungtyje abi lietuvės laimėjo po 13 dvikovų (218 taškų) ir pasidalijo 9-12 vietas.

Plaukimo rungtyje I. Serapinaitė buvo 4-a (2,13.82 min.; 299 taškai) ir bendrojoje įskaitoje pakilo į 7-ąją poziciją. G. Venčkauskaitė baseine buvo 15-a (2,20.19; 280), o bendrojoje įskaitoje smuktelėjo į 12-ąją vietą.

Kelialapių į finalą likimas sprendėsi kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje, kurioje puikiai sekėsi G. Venčkauskaitei. Kaunietė distanciją įveikė per 12 min. 18 sek. (5 vieta rungtyje; 562 taškai) ir finišavo pirma, o I. Serapinaitė distancijoje sugaišo 13 min. 9 sek. (20; 511) ir liko 13-a.

Atrankoje G. Venčkauskaitė iš viso pelnė 1060 taškų, o I. Serapinaitė - 1028. Tiesiai į finalą pateko visų atrankos grupių pirmąsias 8 vietas užėmusios sportininkės ir dar 12 penkiakovininkių, pasiekusių geriausius rezultatus tarp visų likusių varžybų dalyvių. Deja, I. Serapinaitė liko už finalo borto.

C grupėje jėgas išbandė olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Karolina Gužauskaitė. Baseine greitesnė buvo K. Gužauskaitė, distanciją įveikusi per 2 min. 17,79 sek. (287) ir užėmusi 11-ą vietą. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė plaukimo rungtyje buvo 18-a (2:21,40; 276).

Tituluota sportininkė puikiai pasirodė fechtavimosi varžybose, kuriose laimėjo 18 dvikovų ir užėmė pirmą vietą (266). K. Gužauskaitė šioje rungtyje įveikė tik 8 varžoves (186) ir liko 22-a.

Po dviejų rungčių L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo trečia (542), o bėgdama ir šaudydama greitai pakilo į pirmąją vietą. Tačiau taupydama jėgas olimpinė čempionė paskutiniuose metruose užleido pirmą vietą korėjietei Soo Jin Yang ir finišavo antra. Kombinuotosios rungties finišą vilnietė pasiekė per 2 min. 17,19 sek. (14 vieta rungtyje; 518) ir iš viso finale pelnė 1064 taškus.

K. Gužauskaitė bėgdama ir šaudydama savo poziciją pagerino tik iki 16-osios vietos. Distanciją ji įveikė per 12 min. 19 sek. (4; 561), finale iš viso surinko 1034 taškus, tačiau į finalą nepateko.

Moterų varžybų finalas vyks penktadienį, o ketvirtadienį į kovą stos vyrai. Stipriosios lyties atstovų atrankos varžybose dėl vietos finale kovos vienas lietuvis - Justinas Kinderis.