Pasaulio plaukimo čempionate išdalinti medaliai ir pagerintas pasaulio rekordas

Rusijoje vykstančiame 16-ame pasaulio vandens sporto šakų čempionate sekmadienį išdalinti pirmieji keturi medalių komplektai varžybose baseine, kuri taip pat pagerintas pasaulio rekordas.

Planetos rekordo autore tapo švedė Saraj Sjostrom. Ji 100 m peteliške pusfinalyje nuplaukė per 55,74 sekundės ir 0,24 sekundės pagerino nuo 2012 metų liepos 29 dienos amerikietei Danai Vollmer priklausiusį pasiekimą.

Vyrų 400 m laisvu stiliumi rungtyje čempiono titulą apgynė kinas Sun Yangas, iškovojęs jau šeštąjį pasaulio pirmenybių aukso medalį. Be to jo kolekcijoje pasaulio čempionatuose iškovotas dar vienas sidabro bei du bronzos apdovanojimai. Londono olimpiados dukart čempionas nuotolį įveikė per 3 minutes 42,58 sekundės ir įtikinamai aplenkė sidabrą bei bronzą iškovojusius atitinkamai britą Jamesą Guy'ų (3:43,75) ir kanadietį Ryaną Cochrane'ą (3:44,59).

Moterų 400 m laisvu stiliumi rungties čempionės titulą apgynė penktąjį aukso medalį planetos pirmenybėse iškovojusi amerikietė Katie Ledecky (3:59,13), sidabras atiteko olandei Sharon van Rouwendaal (4:03,02), bronza - australei Jessicai Ashwood (4:03,34).

Moterų estafetės 4 po 100 m laisvu stiliumi po aštuonerių metų pertraukos iškovojo Australijos (3:31,48) kvartetas, aplenkęs Olandijos (3:33,67) plaukikes bei čempionės titulą praradusią JAV (3:34,61) komandą.

Vyrų estafetės 4 po 100 m laisvu stiliumi čempionų titulus apgynė olimpiniai čempionai Prancūzijos (3:10,74) plaukikai, sidabras po šešerių metų vėl atiteko šeimininkams rusams (3:11,19), o bronzą po 40-ties metų iškovojo Italijos (3:12,53) komanda.

Net vienuolika kartų pasaulio čempionatuose šioje rungtyje triumfavę amerikiečiai nepateko į finalą.