Londono maratone D. Lobačevskė pasiekė asmeninį rekordą

Sekmadienį vyko 36-asis Londono maratonas. Vienintelė Lietuvos atstovė čia buvo 36-erių metų Diana Lobačevskė, kuri pasiekė geriausią karjeros rezultatą bei užėmė 12-ąją vietą.

Moterų varžybose nugalėjo nuo pat pirmojo kilometro į priekį išsiveržusi 35 metų Mary Keitany iš Kenijos. Ji kurį laiką bėgo pasaulio rekordo tempu, o finišavo per 2 val., 17 min ir 1 sek. Pasaulio rekordas nuo 2003 metų priklauso britei Paulai Radcliffe (2:15:25).

Antrąją vietą užėmė Etiopijos atstovė Tirunesh Dibaba (2:17:56), trečiąją – jos tautietė Aselefech Mergia (2:23:08).

D.Lobačevskė finišavo per 2 val. 28 min. 48 sek., pagerindama savo asmeninį maratono rekordą (2:28:57).

D.Lobačevskė 2010 metais Italijoje maratoną yra įveikusi per 2:28:03 val., tačiau trasa neatitiko standartų, tad šis rezultatas nėra pripažintas tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF).

Vyrų varžybose nugalėjo 24-erių Danielis Wanjiru iš Kenijos. Jis finišavo per 2 val. 5 min. 49 sek., o antrąją vietą užėmęs Kenenisa Bekele iš Etiopijos nuo jo atsiliko tik 9 sekundėmis. Trečiąją vietą užėmė čempiono tautietis Bedanas Karoki (2:07:41).