Lietuvos ledo ritulio rinktinė įveikė rumunus ir pelnys mažiausiai bronzos medalius

Trečiąją pergalę ketvirtosiose 2014 metų pasaulio ledo ritulio čempionato šešių komandų I (pirmojo) diviziono B grupės turnyro rungtynėse Vilniuje iškovojo ir mažiausiai bronzos medalius užsitikrino Lietuvos rinktinė.

Lietuvos ledo ritulininkai ketvirtadienį paskutiniosiose dienos rungtynėse 5:2 (1:0, 1:0, 2:2) nugalėjo penktojoje pozicijoje likusią Rumunijos (1 tšk.) ekipą ir su 9 taškais pakilo į trečiąją vietą.

Po du įvarčius į varžovų vartus įmušė geriausiu šiame susitikime Lietuvos komandoje pripažintas Donatas Kumeliauskas (06:40 ir 44:53) ir Arnoldas Bosas (50:37 ir 59:32), vieną - Arturas Katulis (29:39).

Svečiams po įvartį pelnė geriausiu svečių gretose pripažintas Levente Zsokas (42:43) ir Csandas Fodoras (58:04).

Pirmajame ketvirtojo turo susitikime ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo ir aukso medalius bei vienintelį kelialapį į I diviziono A grupę užsitikrino Lenkijos (12 tšk.) rinktinė, ketvirtadienį 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) nugalėjusi  Kroatijos (8 taškai) ledo ritulininkus, su kuriais paskutinę dieną - šeštadienį - žais Lietuvos komanda.

Ketvirtoje vietoje liko Didžiosios Britanijos (6 tšk.) rinktinė, 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) įveikusi ketvirtąją nesėkmę iš eilės patyrusią autsaiderę Olandijos (0 taškų) ekipą.

I diviziono B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Lenkija                 4 4 0 0 0 19:4 12
2. Lietuva                 4 3 0 0 1 13:6  9
3. Kroatija                4 2 1 0 1 13:7  8
4. Didžioji Britanija      4 2 0 0 2  9:10 6
5. Rumunija                4 0 0 1 3  6:20 1
6. Olandija                4 0 0 0 4  4:16 0

Pirmąją vietą turnyre užsitikrinusi Lenkijos komanda tapo vienintelio kelialapio į I diviziono A grupę savininke, o paskutinė turnyre Vilniuje likusi ekipa iškris į II divizioną.