Lietuvos baidarių slalomo čempionate vyksta permaininga kova

Atvirajame Lietuvos baidarių slalomo čempionate penki lietuviai laimėjo pirmaisias vietas keturiose baidarių klasėse. Keturi laimėtojai yra Alytaus klubo "Srautas" atstovai. Valdas Keršys laimėjo C1 baidarių klasėje, Erika Baranauskaitė - K1 moterų baidarių klasėje, Jurgis Kišūnas ir Edvinas Turčinavičius - C2 baidarių klasėje, o Simantas Mažeikis iš Vilniaus klubo "Regata" kartu su latviais Tomu Karlivanu ir Kasparu Pakersu pergalę iškovojo komandiniame plaukime 3 x K1.

Įdomiausia kova vyko daugiausia dalyvių pritraukusioje K1 vyrų baidarių klasėje. Po dviejų kvalifikacinių plaukimų pirmavo Kasparas Pakersas iš Latvijos, sraunios upės trasą be baudos taškų įveikęs per 95,14 sekundės. Antrojoje vietoje su dviem baudos taškais bei trasą įveikęs per 96,08 sekundės, taip sumoje surinkęs 98,09 sekundės buvo Justinas Šnioka iš Kauno sporto klubo "Regesa". Trečiąją vietą po kvalifikacinių plaukimų užėmė Simantas Mažeikis iš Vilniaus sporto klubo "Regata" 22 vartų trasą be baudos taškų pranėręs per 98,21 sekundės.

Pusfinalio plaukimui baidarių slalomo trąsa buvo pakeista naujai išdėstant vartus. Naujuoju lyderiu tapo Mantas Atmanavičius iš "Srauto", trasą įveikęs per 92,23 sekundės be baudos taškų. Antrojoje vietoje liko Kasparas Pakersas, nuplaukęs per 93,33 sekundės taip pat be baudos taškų. Trečiojoje vietoje atsidūrė Justinas Šnioka nuplaukęs per 95,06 sekundės įskaitant du baudos taškus už paliestą vartų kartelę.

Įdomiausiu varžybų etapu tapo finalinis plaukimas. Tomas Karlivanas iš Valmieros, po kvalifikacinio plaukimo (101,41 sekundės) ir pusfinalio (99,46 sekundės) buvęs šeštojoje vietoje, finaliniame plaukime neįtikėtinu būdu "įjungė" vidinį varikliuką ir plaukimo laiką sutrumpinęs net 5 sekundėmis iki 90,23 sekundės bei išvengęs 4 baudos taškų laimėjo čempionatą.

Antrojoje vietoje liko Mantas Atmanavičius taip pat pagerinęs pusfinalio plaukimo laiką iki 90,48 sekundės be baudos taškų. Trečiojoje vietoje - Kasparas Pakersas pasiekęs finišą per 91,63 sekundės.

Moterų K-1 baidarių klasėje kovos intrigos nebuvo. Čempionatą užtikrintai laimėjo sporto klubo "Srautas" atstovė Erika Baranauskaitė. Antrąją vietą užėmė jauna ir perspektyvi Kauno sporto klubo "Regesa" atstovė Kamilė Petrauskaitė.

Kanojų C-1 vyrų klasėje sėkmė lydėjo sporto klubo "Srautas" atstovą Valdą Keršį, aplenkusį Andarą Luką iš Rygos. C-2 klasėje pirmieji finišavo Jurgis Kišūnas ir Edvinas Turčinavičius iš sporto klubo "Srautas", aplenkę Vilniaus klubo "Regata" antrojoje vietoje likusius Simantą Mažeikį ir Joną Minialgą bei trečiojoje vietoje Šarūną Zakarką ir Paulių Minialgą.

Komandų rungtyje plaukimo laikas fiksuojamas kertant starto liniją pirmajai baidarei ir kertant finišo liniją paskutiniajai baidarei. Čempione 3 x K1 klasėje tarp dešimties ekipų tapo mišri lietuvių ir latvių komanda Simantas Mažeikis, Tomas Karlivanas ir Kasparas Pakersas, aplenkusi antrojoje vietoje likusius klubo "Srautas" narius Mantą Atmanavičių, Vilių Rasimavičių ir Jurgį Kišūną. Trečiąją vietą užėmė Kauno klubo "Regesa" sportininkai Justinas Šnioka, Paulius Popiera ir Kipras Talačka.

Baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis įteikė laimėtojams jubiliejinius medalius, pažyminčius 130-uosius metus irklavimo sportui Lietuvoje.

Po šių varžybų keturi sportininkai patvirtinti Lietuvos baidarių slalomo rinktinės nariais atstovausiančiais Lietuvai 2015 gegužės 28 - 31 dienomis vyksiančiame Europos slalomo čempionate Vokietijoje Marklebergo mieste. K-1 vyrų baidarių klasėje šalies rinktinės garbę gins Simantas Mažeikis (sporto klubas "Regata"), Justinas Šnioka (sporto klubas "Regesa") ir Mantas Atmanavičius (sporto klubas "Srautas"). K-1 moterų baidarių klasėje - Erika Baranauskaitė (sporto klubas "Srautas"). Sportininkai pateko į rinktinę susumavus praėjusių ir šių metų įskaitinių varžybų rezultatus.