Lietuvos 20-mečių ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato starte nugalėjo britus

Talinas (Estija) vykstančio pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro pirmosiose rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė 6:4 (4:0, 1:2, 1:2) nugalėjo Didžiosios Britanijos komandą.

Lietuvos ledo ritulininkai dominavo pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo keturiais įvarčiais. Du įvarčius pelnė Martynas Grinius (4 ir 8 min.), po vieną – Lukas Washco (2) bei Patrikas Misiukas (17).

Antrajame kėlinyje britai buvo priartėję iki dviejų įvarčių (2:4), bet tuomet antrąjį įvartį šiame mače pelnė L. Washco (39). Tas pats L. Washco 54-ąją min. pelnė trečiąjį savo įvartį ir padidino lietuvių pranašumą iki 6:3. Britai rungtynių pabaigoje tik sušvelnino rezultatą.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas vartininkas Laurynas Lubys.

Lietuviai į vartus metė 19 kartų, o varžovai – net 54. Mūsiškiai gavo 12 baudos minučių, britai – 10.

Kitose rungtynėse Rumunija po pratęsimo 2:1 (0:1, 1:0, 0:0; 1:0) nugalėjo Pietų Korėją, o Estija 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) pranoko Ispaniją.

Lietuvos rinktinė su Estija žais sausio 14 d. su Rumunija – sausio 16 d., su Ispanija – sausio 17 d., su Pietų Korėja – sausio 19 d.

Turnyro nugalėtoja iškops į I diviziono B grupę, o paskutinę vietą užimsianti komanda iškris į II diviziono B grupę.