Kanados ledo ritulio rinktinė laimėjo lyderių dvikovą

Ketvirtą pergalę iš eilės Čekijoje vykstančiose planetos ledo ritulio pirmenybėse iškovojo olimpinė čempionė Kanados rinktinė.

Trečiadienį ketvirtajame ture vykusiose A grupės lyderių dvikovoje Kanados (12 tšk.) ledo ritulininkai 6:4 (0:3, 3:1, 3:0) nugalėjo antroje vietoje likusią praėjusių pasaulio pirmenybių bronzos medalininkę Švedijos (8 tšk.) komandą.

Šiose permainingose rungtynėse po tikslių Antono Landero (5:06), Victoro Rasko (17:21) ir Filipo Forsbergo (17:49) smūgių švedai pirmąjį kėlinį laimėjo 3:0, tačiau antrajame kėlinyje po įvartį pelnė Aaronas Ekbladas (26:43), Tayloras Hallas (31:27) bei Seanas Couturier'as (34:23) ir rezultatas tapo lygus - 3:3.

Bet antrajame kėlinyje dar spėjo pasižymėjo Oscaras Moelleris (35:19) ir švedai vėl išsiveržė į priekį - 4:3.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Patrickas Wierciochas (50:24) vėl išlygino rezultatą, dar po kelių minučių Tyleris Ennisas (53:31) jau išvedė kanadiečius į priekį, o olimpinių čempionų pergalę įtvirtino Tyleris Seguinas (58:10).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Latvija          4 0 1 0 3   6:19  2

Pirmąją pergalę B grupėje iškovojo ir su 3 taškais į šeštą vietą pakilo Norvegijos rinktinė, 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) įveikusi trečiojoje pozicijoje likusią Slovakijos (7 tšk.) ekipą.

Šiame susitikime po Tomašo Surovy (18:03) ir Mareko Dalogos (21:29) įvarčių slovakai pirmavo 2:0, tačiau norvegai nenuleido rankų ir į tai atsakė dviem Mattiaso Noersteboe's (25:40 ir 41:56) bei vienu Matso Rosselio Olseno (35:30) įvarčiais.

B grupėje pirmauja visus tris susitikimus laimėję JAV (9 taškai) ledo ritulininkai.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Slovėnija        3 0 0 0 3   6:12  0

Po keturias pajėgiausias abiejų grupių komandas pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į I diviziono A grupę ir jas elite pakeis Kazachstano bei Vengrijos rinktinės.