Kanadiečiai pasaulio ledo ritulio pirmenybėse iškovojo trečiąją pergalę

Planetos ledo ritulio pirmenybėse Čekijoje pergalių seriją pratęsė olimpinė čempionė Kanados rinktinė.

Pirmadienį trečiojo turo rungtynėse Kanados ledo ritulininkai 6:3 (2:1, 1:1, 3:1) nugalėjo į ketvirtąją poziciją A grupėje smuktelėjusią šeimininkę Čekijos komandą ir, iškovojusi trečiąją pergalę iš eilės, su 9 taškais tapo vienvaldžiais grupės lyderiais.

Po įvartį į šeimininkų vartus įmušė Jordanas Eberle (4:18), Tayloras Hallas (19:01), Seanas Couturier'as (37:40), Tyleris Seguinas (42:02), Sidney Crosby's (50:07) ir Tyleris Toffoli (58:31).

Šeimininkų gretose įvarčiais pasižymėjo Martinas Eratas (19:22), Martinas Zatovičius (35:45) bei Vladimiras Sobotka (57:36).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Latvija          3 0 0 0 3   4:18  0

Antrą pergalę iškovojo ir su 6 taškais į trečią vietą B grupėje pakilo planetos vicečempionė Suomijos rinktinė, pirmadienį vakare 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) sutriuškinusi trečiąją nesėkmę patyrusią grupės autsaiderę Norvegijos (0 taškų) ekipą.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Joonas Kemppainenas (28:39 ir 30:21), po vieną - Esa Lindellas (5:05), Jyrkis Jokipakka (51:15) ir Jussi Jokinenas (52:11).

Susitikimo didvyriu tapo Suomijos rinktinės vartininkas Pekka Rinne, atrėmęs visus 20 varžovų smūgių.

B grupėje pirmauja visus tris susitikimus laimėję JAV (9 taškai) ledo ritulininkai.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Norvegija        3 0 0 0 3   3:13  0

Po keturias pajėgiausias abiejų grupių komandas pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į I diviziono A grupę ir jas elite pakeis Kazachstano bei Vengrijos rinktinės.