Jonavos triatlone – užtikrinta lyderio pergalė ir dramatiškas prizininkų finišas

Debiutinis Lietuvos triatlono taurės sezonas persirito į antrąją pusę: šeštadienį Jonavoje rekordinis dalyvių skaičius išbandė skirtingas triatlono distancijas.

Šeštadienį ryte Jonavoje vyravo gana gaivus, šiltas oras, kuris buvo palankus triatlonininkams įveikti olimpinę ar sprinto distanciją, o naujokai savo jėgas galėjo išmėginti specialioje TRI-FUN rungtyje.

Olimpinėje distancijoje (1,5 km plaukimas, 40 km dviračiu, 10 km bėgimas) užtikrintai nugalėjo varžybų favoritas Tautvydas Kopūstas, kuris tris rungtis įveikė per 2 val. 5 min. 23 sek.

„Labai gera trasa. Negalėčiau sakyti, kad visai be didesnių pastangų laimėjau, tiesiog bėgime truputį tausojau save, bet vis tiek bėgant reikėjo įveikti įkalnes, todėl vietose teko pavargti“, - po varžybų teigė jų nugalėtojas panevėžietis T. Kopūstas.

Šių metų Europos jaunimo pirmenybių sprinto rungties bronzos medalio laimėtojas Tautvydas Kopūstas po poros savaičių startuos Šveicarijoje vyksiančiame pasaulio studentų triatlono čempionate.

Antrą vietą dramatiškame finiše iškovojo vilnietis Laurynas Mykolaitis – 2.12:19 val., trečias liko vos 2 sek. nuo Lauryno atsilikęs Tautvydas Barštys (2.12:21 val.).

„Puikios varžybos ir neapsakoma patirtis. Gana kalvota trasa, tačiau oras parankus greičiui. Su Laurynu kovojome dėl 2 vietos visus paskutinius 6 km, šįkart po finišo mus skyrė lygiai 2 sekundės, tai jau antros varžybos su tokiu finišu. Pagarba Laurynui už neįkainojamą patirtį ir mokėjimą iškentėti.

Smagu, kad galiu pasidžiaugti asmeniniu pasiekimu – greičiausiu laiku dviračių rungtyje, ir nustebino tai, kad sugebėjau parodyti bendrą geriausią tempą sudėjus dviračio ir bėgimo rungtis iš visų sportininkų. Taip pat džiugu, kad vis didėja būrys naujų žmonių, kurie pradeda šį universalų sportą“, - po varžybų savo Facebook profilyje rašė T. Barštys.

Moterų grupėje nugalėjo pajėgiausia šalies triatlonininkė, panevėžietė Alina Ranceva – 2.39,18 val. Antrą vietą užėmė Giedrė Ambrazevičiūtė (2.44,30 val.), trečią vietą užėmė Miglė Mačionytė (3.14.00 val.).

Sprinto rungtyje (750 m/ 20 km/ 5 km) nugalėjo svečias iš Lenkijos Jonasz Stelmaszyk – 1 val. 8 min. 5 sek., antrą vietą užėmė Vladimiras Volodko (1.08:25 val.), trečią vietą iškovojo „Šviesos karių“ klubo narys Andrius Dapkevičius (1.11:15 val.).

Sprinto rungties bendroje moterų įskaitoje nugalėjo panevėžietė Fausta Rimkutė 1.21:06 val. antrą vietą moterų įskaitoje iškovojo Inga Paplauskė – 1.23:00 val., trečią vietą užėmė Rasa Danilevičiūtė – 1.29:09 val.

Olimpinės distancijos estafetės rungtyje nugalėjo „S-Sportas“ komanda – Erikas Aukštikalnis (plaukimas), Dainius Kiela (dviračių rungtis), Vilius Aleliūnas (bėgimas), šis trejetas visą trasą įveikė per 2 val. 8 min.5 sek.

Pradedančiųjų TRI-FUN triatlono rungtyje nugalėjo Edvinas Greičius, antras liko Raimondas Ambrulaitis, trečias – Andrejus Jegorenka.

Šiemet pirmą kartą organizuojamos Lietuvos triatlono taurės varžybos suburia vis didesnį šios sporto šakos entuziastų būrį. Skirtingose distancijose startavo virš 100 atletų.

Priešpaskutinis 4-tas Lietuvos triatlono taurės etapas vyks Veisiejuose rugpjūčio 20 d., o Lietuvos triatlono taurė finišuos rugsėjo 3 d. Druskininkuose.