Istorinis lietuvės laimėjimas Antarktidos maratone

Ketvirtadienį Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje pergalę iškovojo Roma Puišienė ir tapo pirmąja Lietuvos atstove, kuri laimėjo šį maratoną.

Pilną 42 km 195 m distanciją Lietuvos atstovė įveikė per 5 val. 3 min. 32 sek. Antrą vietą užėmė Australijos atstovė Natalie Arnold (6:15:14 val.). Trečioje pozicijoje rikiavosi Indijos bėgikė Gurmeet Soni Bhalla (6:55:46 val.).

Kitas šiame maratone dalyvavęs Lietuvos atstovas Algirdas Puišys vyrų grupėje užėmė 10-ą poziciją, finišavęs kartu su savo žmona tuo pačiu metu (5:03:32 val.).

Tarp vyrų triumfavo Lenkijos atstovas Piotras Suchenia, kuris pilną distanciją įveikė per 3 val. 49 min. 18 sek. Antrą vietą užėmė Australas Isaacas Thyeris (4:19:00 val.), o trečią – austras Alexanderis Rudigeris (4:31:57 val.).

Organizatorių teigimu, nuspėti laimėtojo laiką yra sudėtinga, kadangi kasmet labai skiriasi oro sąlygos. Remiantis orų prognozių portalais, šiemet varžybų metu temperatūra siekė beveik -20 laipsnių šalčio.

Pirmasis Antarktidos maratonas įvyko 2005 metais.