A. Gudžius pasiekė įspūdingą rezultatą

Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai laimėjo Tartu (Estija) vykusias 34-asias SELL studentų žaidynes. LSU studentai iškovojo 39 medalius, o pasaulio čempionas, LSU studentas Andrius Gudžius tapo SELL žaidynių rekordininku nusviedęs diską 69 m 13 cm.

Ar pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, ar studentų varžybos, A.Gudžius startuoja rimtai.

Estijoje 27 metų disko metiko pasiektas rezultatas yra vienas geriausių per jo karjerą.

69 m 13 cm yra vos aštuoni centimetrai mažiau nei asmeninis rekordas, pasiektas pernai pasaulio lengvosios atletikos pirmenybių Londone finale, kur A.Gudžiaus paleistas įrankis nusileido ant 69 m 21 cm žymės.

Šį sezoną A.Gudžius dar nestartavo aukščiausio lygio varžybose, bet jau per pirmąjį startą prieš mėnesį varžybose Kaune jis parodė, kad nusiteikęs rimtai, ten geriausiu rezultatu diską nuskraidinęs 68 m 98 cm.

Tartu mieste jo diskas skriejo dar toliau.

Iš viso SELL žaidynėse LSU lengvaatlečiai iškovojo 17 (7 aukso, 6 sidabro, 4 bronzos), dziudo meistrai – 9 (3 aukso, 1 sidabro, 5 bronzos), plaukikai – 8 (1 aukso, 3 sidabro, 4 bronzos), graikų-romėnų imtynininkai – 4 (3 sidabro, 1 bronzos) medalius. Jėgos trikovės varžybose LSU studentė tapo vicečempione, o merginų ir vaikinų tinklinio komandos užėmė 6 vietas.

Šiemet žaidynėse dalyvavo 1150 studentų iš 49 universitetų ir iš 9 skirtingų šalių. SELL pavasario ir žiemos žaidynėse sportininkai rungiasi lengvosios atletikos, plaukimo, orientavimosi sporto, dziudo, šachmatų, krepšinio, tinklinio, futbolo, teniso, badmintono, imtynių, ledo ritulio, gimnastikos, grindų riedulio varžybose.

SELL studentų žaidynės – kasmet vykstančios įvairių sporto šakų žaidynės tarp Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų pirmą kartą buvo surengtos 1923 m. ir vyko iki antrojo pasaulinio karo. Žaidynės atnaujintos tik 1998 metais. Kitų metų pavasarį SELL žaidynės vyks Lietuvoje.

Šiame straipsnyje: Andrius Gudžiusdisko metimas