Europos biatlono čempionate Lietuvos vyrams pavyko pagerinti turėtas pozicijas

Estijoje vykstančiame atvirajame Europos biatlono čempionate sekmadienį vyrai išsidalijo medalius 12,5 km persekiojimo lenktynėse.

Abu Lietuvos biatlonininkai pagerino turėtas pozicijas, tačiau juos ir vėl pavedė netaiklūs šūviai - iš 48-osios pozicijos startavęs Karolis Dombrovskis suko tris baudos ratus ir finišavo 30-tas, o 56-as startavęs Tomas Kaukėnas šaudykloje suklydo net 9 kartus ir pakilo į 50-tą vietą.

Antrąjį aukso medalį iškovojusiam rusui Aleksejui Slepovui pirmasis Lietuvos atstovas pralaimėjo 3 minutes 44,1 sekundės, o antrasis - 5 minutes 50,4 sekundės.

Sidabro medalis persekiojimo lenktynėse atiteko iš aštuntosios pozicijos startavusiam bulgarui Krasimirui Anevui, o bronzą iškovojo tik 14-u lenktynes pradėjęs rusas Antonas Babikovas:

1. Aleksej Slepov (Rusija)             33 min. 21,0 sek. (3 baudos ratai)
2. Krasimir Anev (Bulgarija)          atsiliko 44,3 sek. (3)
3. Anton Babikov (Rusija)                      50,7 (4)
4. Lars Helge Birkeland (Norvegija)            50,8 (5)
5. Florian Graf (Vokietija)                  1:09,1 (4)
...
30.Karol Dombrovski                          3:44,1 (3)
...
50.Tomas Kaukėnas                            5:50,4 (9)
...
59.Damir Rastič (Serbija)                    8:15,7 (9)

Tuo metu vaikinų jaunimo (iki 21 metų) persekiojimo lenktynėse startavusiam vieninteliam Lietuvos atstovui Artiomui Serdiukovui nepavyko aplenkti varžovų, jis finišavo paskutinis - 56-as.

Aštuonis baudos ratus sukęs Lietuvos biatlonininkas 12,5 km nuotolį įveikė per 48 minutes 43,1 sekundės ir finiše 13 minučių 23,6 sekundės atsiliko nuo aukso medalį iškovojusio ruso Eduardo Latypovo, kuris suko 6 baudos ratus.

Sidabro medalį iškovojo dusyk šaudykloje suklydęs ir 4,6 sekundės nugalėtojui pralaimėjęs estas Rene Zahka, o bronza - rusui Aleksandrui Povarnycinui:

1. Eduard Latypov (Rusija)             35 min. 19,5 sek. (6 baudos ratai)
2. Rene Zahka (Estija)                 atsiliko 4,6 sek. (2)