Berlyno maratone – I. Brasevičiaus asmeninis rekordas ir 24-oji vieta

Sekmadienį Vokietijoje vykusiame 43-iame BMW Berlyno maratone Ignas Brasevičius nuotolį įveikė per 2 valandas 18 minučių 56 sekundes ir, pagerinęs asmeninį rekordą, užėmė 24 vietą.

Tai taip pat geriausias Lietuvos sezono rezultatas ir vienuoliktas rezultatas Lietuvoje per visą istoriją.

Į pirmuosius šimtukus pateko dar trys asmeninius rekordus pagerinę lietuviai – Edvinas Vyzas (2:31:13, 95 vieta), Jolita Kurtinaitienė (3:01:50, 83 vieta) ir Diana Avgustinovič (3:02:58, 84 vieta).

Absoliučioje įskaitoje nugalėtoju tapo triskart Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių čempionas 5000 ir 10000 m nuotoliuose etiopas Kenenisa Bekele. Jis Berlyno maratoną įveikė per 2 valandas 3 minutes ir 3 sekundes bei pergyveno, kad jam tik 6 sekundžių pritrūko iki pasaulio rekordo, kuris nuo 2014-ųjų priklauso Kenijos stajeriui Dennisui Kipruto Kimetto.

Antrą ir trečią vietas bendroje įskaitoje užėmė Kenijos bėgikai – nugalėtojo titulą gynęs Wilsonas Kipsangas (2:03,13) bei Evansas Chebetas (2:05:31).

Moterų grupėje pirmavo Etiopijos sportininkės – nugalėjo Aberu Kebede (2:20:45), aplenkusi Birhanę Dibabą (2:23:58) bei Ruti Aga (2:24:41).