Baidarių slalomo čempionate debiutavę lietuviai nepateko į pusfinalius

Vokietijoje vykstančiame Europos baidarių irklavimo slalomo čempionate debiutavę keturi lietuviai nepateko į pusfinalius.

Vyrų vienviečių baidarių slalomo atrankos varžybose geriausiai sekėsi Mantui Atmanavičiui. Pirmajame plaukime sugaišo 117,29 sekundės ir, uždirbęs 4 baudos sekundes, užėmė 43-ą vietą. Lietuvis 22,38 sekundės atsiliko nuo pirmąjį atrankos plaukimą laimėjusio brito Josepho Clarke'o bei 15,61 sekundės - nuo dvidešimtoje pozicijoje likusio ir paskutiniuoju pusfinalio dalyviu po pirmojo bandymo tapusio prancūzo Mathieu Biazizzo.

Simantas Mažeikis (130,24 sek.; 4 baudos sekundės) pirmajame plaukime buvo 48-as, o Justinas Šnioka (218,53 sek.; 58 b. sek.) liko 57-as tarp 58-ių startavusių.

Antrajame bandyme likę 38-i sportininkai kovojo dėl dar dešimties vietų pusfinalyje. Vėl geriausiai sekėsi Mantui Atmanavičiui, kuris su dviem baudos sekundėmis sugaišo 116,0 sekundės ir užėmė 28-ą vietą. Šįsyk lietuvį nuo greičiausiai irklavusio lenko Mateuszo Polaczyko skyrė 20,83 sekundės, o nuo dešimtojoje pozicijoje likusio ir paskutinį kelialapį į pusfinalį iškovojusio italo Danieles Molmenti - 16,4 sekundės.

Justinas Šnioka (151,89 sek. ; 6 b. sek.) antrajame kvalifikaciniame plaukime užėmė 35-ą vietą, o Simantas Mažeikis (281,99 (154 baudos sek.) liko 37-as.

Moterų vienviečių baidarių slalomo atrankos varžybose startavusi Erika Baranauskaitė pirmajame plaukime sugaišo 168,51 sekundės (10 baudos sek.) ir liko 34-ta tarp 39-ių sportininkių. Lietuvė nuo pirmąjį plaukimą laimėjusios vokietės Ricardos Funk atsiliko 59,68 sekundės, o nuo penkioliktoje pozicijoje likusios ir paskutinį kelialapį į pusfinalį pirmuoju bandymu iškovojusios ispanės Martos Martinez - 51,54 sekundės.

Antrajame kvalifikaciniame plaukime, kuriame dėl likusių šešių vietų pusfinalyje varžėsi 24-os dalyvės, E. Baranauskaitė sugaišo 168,34 sekundės (8 baudos sekundės) ir liko aštuoniolikta.

Antrąjį plaukimą laimėjusiai italei Stefanie Horn Lietuvos irkluotoja pralaimėjo 58,51 sekundės, o nuo paskutiniąją pusfinalio dalyve tapusios prancūzės Carole's Bouzidi atsiliko 52,04 sekundės.

Tai buvo vienas lietuvių pasiruošimo etapų rugsėjo mėnesį Londone vyksiančiam baidarių slalomo pasaulio čempionatui, kuris kartu bus ir atrankos į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.