Anykščiuose – aukšti plaukimo rezultatai bei solidžios piniginės premijos

Ketvirtadienį Anykščiuose prasidėjo tris dienas truksiantis atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine, kuriame tarp 320 plaukikų varžosi visi pajėgiausi šalies plaukikai, įskaitant olimpinę čempionę Rūtą Meilutytę, Gierių Titenį, Mindaugą Sadauską, Daną Rapšį ir Tadą Duškiną.

Danas Rapšys, plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi, nuotolį 0,89 sekundėmis pagerino 2003 metų Sauliaus Binevičiaus pasiektą Lietuvos rekordą. Naujasis rekordas - 1 minutė 44,19 sek.

Anykštėnas Giedrius Titenis 100 m krūtine įveikė per 58,25 sekundės, pasiekdamas geriausią sezono rezultatą. Šis rezultatas, 0,26 sekundės geresnis nei užfiksuotas pasaulio plaukimo čempionate Katare, G.Titeniui būtų garantavęs dalyvavimą rungties pusfinalyje. Pasiektas rezultatas įvertintas 870 FINA reitingo taškų - kol kas geriausias šių varžybų pasiekimas tarp vyrų.

Pasak pranešimo, itin atkakli kova vyko vyrų 50 m peteliške nuotolyje, kur pergalę šventė Tadas Duškinas (23,59 sek.), antras liko Mindaugas Sadauskas (23,61 sek.), o trečias finišavo Deividas Margevičius (23,67 sek.).

Ignalinos plaukimo klubo atstovas Erikas Kapočius pagerino 400 m kompleksiniu būdu Lietuvos vaikinų iki 15 metų rekordą (4:43,42).

Tarp moterų olimpinė, pasaulio bei Europos čempionė Rūta Meilutytė, kuri laimėjo 2 aukso medalius su pasaulinio lygio rezultatais - 50 m krūtine (29,47 sek.) ir 100 m laisvuoju stiliumi (53,91 sek.).

800 m laisvuoju stiliumi nuotolį laimėjo Jūratė Ščerbinskaitė (8:45,99), 200 m peteliške - Alina Taran (2:28,76), 100 m nugara - Ugnė Mažutaitytė (1:02,35).

Kiekvienos rungties nugalėtojams įteikti MAXIMA 100 Lt vertės dovanų kuponai.

Pasak pranešimo, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas asmeniškai įsteigtais piniginiais prizais apdovanojo 2014 metais labiausiai pasižymėjusius plaukikus ir jų trenerius.

3000 eurų čekis įteiktas R.Meilutytei, kuri 2014 metais iškovojo pasaulio čempionato auksą bei sidabrą, Europos čempionato auksą, o planetos jaunimo olimpinėse žaidynėse pelnė du aukso medalius.

2000 eurų piniginis prizas įteiktas Giedriui Titeniui, kuris 2014 metais nudžiugino net trimis Europos plaukimo čempionato medaliais. 1000 eurų atiteko jo treneriui Žilvinui Ovsiukui.

1000 eurų atiteko vienam perspektyviausiam Lietuvos plaukikui Danui Rapšiui už penktą vietą Europos suaugusiųjų plaukimo čempionate. D.Rapšio trenerei Inai Paipelienei atiteko 500 eurų suma.

500 eurų įvertintas vilnietis Povilas Strazdas 2014 metais pasižymėjęs pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse iškovodamas sidabro medalį. Per pus mažesnė suma atiteko Povilą rengusiai trenerei Irenai Jurevič.

Paskutinis piniginis apdovanojimas atiteko 4 po 100 bei 4 po 50 m kombinuotos estafetės nariams Danui Rapšiui, Tadui Duškinui, Giedriui Titeniui ir Mindaugui Sadauskui. Šie vyrai plaukė Europos bei pasaulio čempionatų finaluose iškovodami 7-ąsias vietas. Kiekvienam plaukikui įteiktas po 500 eurų piniginis prizas.

Asmeninėmis lėšomis įsteigtus prizus įteikęs Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas sakė, kad tai kukli padėka sportininkams ir treneriams už visų metų pasiaukojantį darbą bei rezultatus, už Lietuvos vardo garsinimą sporto šakoje, kurios tarptautinė federacija vienija net 207 šalis, o pasaulio čempionate dalyvauja 176 valstybės.