Vilniaus „Žalgiris“ baigė pasirodymą Čempionų lygoje (stadione incidentų išvengta)

Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” komandos siaubu tapusiam El Arabi Soudani neprireikė nė minutės, kad nubrauktų Lietuvos čempionų viltis pratęsti sezoną UEFA Čempionų lygoje.

Antradienį LFF stadione vykusiose prestižinio turnyro antrojo atrankos etapo rungtynėse Zagrebo “Dinamo” klubo puolėjas 46 minutę pelnė įvartį, padėjusį pamatus daugkartinių Kroatijos čempionų pergalei rezultatu 2:0 (0:0).

Pasibaigus futbolo rungtynėms ir iš stadiono išsiskirsčius rungtynių žiūrovams, jokių incidentų nebuvo .Iš stadiono išeinantys vietos ir Kroatijos sirgaliai skirstėsi prižiūrimi pareigūnų, nurodo Vilniaus policija.

Alžyriečio įvartis kroatams anksčiau laiko atvėrė kelią į tolimesnį varžybų etapą. Pirmąją dvikovą Zagrebe rezultatu 2:0 laimėję vilniečių varžovai galėjo ramiai jaustis jau nuo pat antrojo kėlinio pradžios. “Žalgiriui” praleistas įvartis reiškė, jog norėdami išsigelbėti aikštės šeimininkai privalėjo atsakyti bent keturiais tiksliais smūgiais.

Ši užduotis tapo visiška utopija sostinės komandai dar net nespėjus atsigauti po pirmojo nokdauno. 49 minutę svečiai vėl turėjo progą džiaugtis, ekipos veteranui Josipui Šimuničiui po pakelto kampinio smūgiu galva padvigubinus “Dinamo” pranašumą.

Žalgiriečiams jau pati rungtynių pradžia galėjo susiklostyti tragiškai. Prabėgus vos penkioms minutėms “Dinamo” ekipos saugas Paulo Machado turėjo puikią progą greitos atakos metu pasiųsti kamuolį į vartų tinklą. Vilniečių laimei, varžovui užbaigiant ataką pritrūko tikslumo.

Tokį įtampą bei nerimą keliantį vaizdą Lietuvos čempionai prie savų vartų šiame mače matė daugybę kartu. Tai buvo rizika, su kuria žaliai balti privalėjo susitaikyti. Dar prieš rungtynes lietuviai žadėjo, jog kroatai susidurs su kitokiu vilniečių pasipriešinimu nei Zagrebe. Ir tai nebuvo tik tušti žodžiai. Bent jau pirmajame kėlinyje.

Prie sienos priremtas “Žalgiris” kur kas drąsiau nei išvykoje rengė savo atakas bei kaustė “Dinamo” komandos veiksmų laisvę. Svečiai iki pertraukos nesugebėjo diktuoti savo žaidimo sąlygų, nors jų kontratakos ir buvo grėsmingos. Maža to, savų vartų saugumu turėjo rūpintis ne tik aikštės šeimininkai.

“Dinamo” vienuolikei “Žalgirio” atakos po standartinės situacijos tapo iššūkiais. Sostinės ekipos saugai ieškojo galimybių aukštais perdavimais į baudos aikštelę surasti atsidengusius komandos draugus.

Žalgiriečiai tokiu būdu turėjo kelias progas dar pirmajame kėlinyje pelnyti gyvybiškai reikalingą įvartį. Vis tik praktiškai pilnai LFF stadiono tribūnas užpildę žiūrovai kamuolio Zagrebo “Dinamo” komandos vartų tinkle neišvydo. Jis atsidūrė ten, kur lietuviai jį norėjo matyti mažiausiai.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui El Arabi Soudani reto grožio įvarčiu sudaužė “Žalgirio” viltis išgelbėti sezoną Europoje, o Josipas Šimuničius netrukus privertė žalgiriečius skausmingai žiūrėti, kaip kamuolys antrą kartą skrieja į Armanto Vitkausko ginamus vartus.

Du vieną po kito įvarčius praleidęs “Žalgiris” rungtynes pralaimėjo per trejas antrojo kėlinio minutes, tačiau žaliai balti siekė savo sirgalius pradžiuginti bent vienu tiksliu smūgiu.

Tačiau arčiau dar vieno įvarčio buvo svečiai. Ante Čoričius 82 minutę galingu smūgiu sudrebino vartų virpstą, o El Arabi Soudani 86 minutę tik A. Vitkauskas sutrukdė rungtynes užbaigti dubliu.

“Žalgiris” 2 – 0 “Dinamo”

46’ [0 – 1] El Arabi Soudani

49’ [0 – 2] Josipas Šimuničius

Geltonos kortelės: Semiras Kerla (21 min.); Arijanas Ademi (11 min.), Marcelo Brozovičius (60 min.), El Arabi Soudani (71 min.)

VMFD “Žalgiris”: Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas, Semiras Kerla, Andro Švrljuga, Serge’as Nyuiadzi, Deividas Šemberas (76’ Paulius Janušauskas), Linas Pilibaitis (64’ Artūras Žulpa), Pavelas Komolovas, Jakubas Wilkas (78’ Vaidotas Šilėnas), Adi

Zagrebo “Dinamo”: Eduardo, Luisas Ibanezas, Josipas Šimuničius, Jozo Šimunovičius, Ivo Pinto, Domagojus Antoličius, Paulo Machado, Arijanas Ademi 56’ Ante Čoričius), Marcelo Brozovičius (67’ Goncalves Goncalo), Dejanas Radonjičius (46’ El Arabi Soudani), Marko Pjaca