Svečiuose „Žalgirį“ patiesusi „Sūduva“ malšina intrigą

Trečiadienį centriniame A lygos 11 turo mače sostinės LFF stadione susitiko Vilniaus „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“. Dramatiškoje kovoje 3:2 triumfavę sūduviečiai padidino savo persvarą iki 10 taškų.

Jau rungtynių pradžioje „Žalgiris“ gavo du skaudžius smūgius. 5 minutę Aleksandras Živanovičius perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten Georgo Freidgeimo gynybą įveikęs Josipas Tadičius pelnė įvartį, išvesdamas svečius į priekį.

Nespėjo žalgiriečiai atsitokėti, kai kurioziškai praleido antrą įvartį. 12 minutę Andro Švrljuga bandė perduoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau šis nusileido už vartininko Džiugo Bartkaus nugaros vartų tinkle – 0:2.

„Žalgirio“ futbolininkai iš tokios keblios situacijos jau išsikapstė per rungtynes su „Trakais“, tą patį mėgino padaryti ir šį kartą.

27 minutę sėkmė pagaliau nusišypsojo šeimininkams. Jeremy Manzorro įmušė įvartį analogišku būdu, kaip tą padarė A. Švrljuga.

Po įvarčio vilniečiai užsivedė ir ėmė energingai atakuoti varžovų vartus. Paskutinę kėlinio minutę po kampinio prie „Sūduvos“ vartų kilo sumaištis, kurioje vikresnis pasirodė Tomašas Malecas, nukreipęs kamuolį į vartus.

T. Malecas buvo arti dar vieno įvarčio antro kėlinio pradžioje, bet jo smūgį iš kelių metrų sugebėjo atremti puikią reakciją pademonstravęs vartininkas Ivanas Kardumas

Vėliau Serge'as Nyuiadzis iš dėkingos situacijos šovė virš vartų. „Sūduva“ į tai atsakė grėsmingu Alassane'o N'Diaye smūgiu galva.

Nors antrame kėlinyje iniciatyva priklausė „Žalgirio“ futbolininkams, pergalę sugebėjo išplėšti „Sūduva“. Ją nulėmė po keitimo aikštėje pasirodęs 23-ejų Julius Kasparavičius. 79 minutę Dž. Bartkus atmušė Semiro Kerlos smūgį galva, o šalia buvęs J. Kasparavičius nukreipė kamuolį į vartus – 2:3.

Paskutinėmis minutėmis žalgiriečiai gausiomis pajėgomis metėsi į ataką. Bet „Sūduvos“ futbolininkai atsilaikė ir džiaugėsi pergale.

Rungtynių statistika

Vilniaus „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:3 (2:2)

Įvarčiai: J. Manzorro (27), T. Malecas (45+1); J. Tadičius (5), A. Švrljuga (12), J. Kasparavičius (79).

Geltonos kortelės: G. Freidgeimas (71), S. Nyuiadzis (74); V. Gaidučikas (70), A. Švrljuga (72).

„Žalgiris“: Dž. Bartkus, R. Baravykas, G. Freidgeimas, M. Mbodjis, D. Slijngardas (32 min. L. Klimavičius), L. Antalis, J. Manzorro (56 min. Marquinhosas), T. Šimkovičius, M. Tomičius, S. Nyuiadzis (81 min. L. Ogana), T. Malecas.

„Sūduva“: I. Kardumas, V. Gaidučikas, A. Jankauskas, S. Kerla, P. Leimonas, A. Švrljuga, A. Živanovičius, O. Verbickas, A. N'Diaye, J. Tadičius (85 min. G. Matulevičius), R. Cicilia (66 min. J. Kasparavičius).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Marijampolės „Sūduva“ 11 9 2 0 24:7 29

2. Vilniaus „Žalgiris“ 11 5 4 2 20:11 19

3. Trakų „Trakai“ 12 5 3 4 19:14 18

4. Klaipėdos „Atlantas“ 10 4 2 4 12:14 14

5. Palangos „Palanga“ 12 3 3 6 8:20 12

6. Jonavos „Jonava“ 10 2 4 4 11:14 10

7. Kauno „Stumbras“ 10 2 3 5 7:10 9

8. „Kauno Žalgiris“ 10 2 1 7 6:17 7