„Šiaulių“ futbolininkai A lygoje pagaliau iškovojo pirmąją pergalę

"Šiaulių“ futbolininkai keturioliktame „SMScredit.lt A lygos“ ture pralaužė ledus ir iškovojo pirmąją pergalę. Tomo Ražnausko kariauna namuose 1:0 (0:0) nugalėjo Pakruojo „Kruoją“ bei antrą kartą iš eilės nepraleido nė vieno įvarčio.

Dvikovos pradžioje aktyvesni buvo svečiai. Klastingai iš 16 metrų atstumo smūgiavo Diogo Miranda, o kamuolys skriejo visai šalia viršutinio vartų kampo.

Dar geresnę progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Ričardas Beniušis. Veteranas iš arti smūgiavo visiškai laisvas, tačiau į vartus nepataikė.

Pirmo kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė šiauliečiai: šeimininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, bet pavojingų atakų nesurengė. Maža to, „Šiauliai“ vos nebuvo nubausti už grubią klaidą gynyboje.

Vytas Gašpuitis sužaidė neapdairiai ir suteikė progą R.Beniušiui pabėgti vienam prieš vartininką. Visgi puolėjas neišnaudojo dėkingos galimybės bei smūgiavo tiesiai į Povilą Valinčių.

Dar kartą „Šiaulių“ vartų sargas komandą išgelbėjo po pertraukos. R.Beniušis atitrūkęs nuo varžovo mušė galva, bet P.Valinčius pademonstravo puikius refleksus ir nukreipė kamuolį į kampinį.

Netrukus kitoje aikštės pusėje šeimininkai gavo progą mušti 11 metrų baudinį, kai „Kruojos“ atstovas prasižengė prieš varžovą baudos aikštelėje. Kaip jau tapo įprasta, prie atžymos stojo Ramūnas Radavičius, bet šį kartą gynėjo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir sustojo prie vartininko Martyno Matuzo.

Antrame kėlinyje gerai į žaidimą įsiliejo po keitimo aikštėje pasirodęs Edvinas Jasaitis. Būtent po saugo perdavimo buvo pelnytas vienintelis šių rungtynių įvartis. 61-ąją minutę atakos smaigalyje atsidūrė Jurijus Fomenka ir savo šansu pasinaudojo. Tai buvo antrasis naujoko iš Ukrainos įvartis šiame sezone.

„Kruoja“ po patirto šalto dušo perėmė iniciatyvą, tačiau pavojingas progas kurti sekėsi sunkiai. Vis dėlto svečių užduotis puolime 85-ąją minutę kiek palengvino Kirilas Nesterenka, kuris užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštę.

Dvikovos pabaigoje pakruojiečiai keletą sykių pagrasino varžovų vartams. Arti tikslo buvo iš toli smūgiavęs Tomas Birškys, o paskutinę akistatos minutę Horia Crisano galva muštą kamuolį sugavo geriausias dvikovos žaidėjas P.Valinčius.

Šiaulių „Šiauliai“ – Pakruojo „Kruoja“ 1:0 (0:0)

„Šiauliai“: P.Valinčius, V.Gašpuitis, K.Nesterenka, E.Pilypas (56 min. E.Jasaitis), R.Radavičius, T.Rapalavičius, B.Usmanovas, M.Vorobjovas (46 min. M.Ivanovas), T.Eliošius, J.Fomenka, D.Medžiaušis (78 min. R.Gedminas).

„Kruoja”: M.Matuzas, H.Crisanas, A.Skroblas, D.Strockis, A.Mikaitis, T.Birškys, D.Boubakary, D.Miranda (57 min. D.Jankauskas), T.Salamanavičius (76 min. Edelino), A.Bagočius, R.Beniušis.

Įvarčiai: J.Fomenka (61)

Geltonos kortelės: K.Nesterenka (72, 85), T.Rapalavičius (75) ; A.Skroblas (42), T.Salamanavičius (68)

Raudonos kortelės: K.Nesterenka (85)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      14 1  4  9   12:35  7

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – 12, Elivelto („Žalgiris“) ir A.Rimkevičius („Stumbras“) – 9 įvarčiai.