Pergalę paskutinę mačo akimirką iškovoję islandai keliauja į aštuntfinalį

Trečiadienio vakarą Europos futbolo čempionato F grupėje Islandija 2:1 įveikė Austriją ir iškopė į aštuntfinalį.

Rungtynėse pirmosios pavojingos progos ilgai laukti nereikėjo – jau antrąją susitikimo minutę Johonas Gudmundssonas tolimu smūgiu sudrebino vartų virpsto ir skersinio sandūrą.

Vienuoliktą mačo minutę vos neprisižaidė islandų vartininkas Hanessas Halldorssonas, kuris prarado kamuolį prie pat savo vartų. Visgi, Marko Arnautovičiui sėkmingai susistabdyti kamuolio nepavyko ir austras šia dovanėle nepasinaudojo.

Savo įvartį islandai pelnė 19-tą rungtynių minutę. Aronas Gunnarssonas iš užribio kamuolį įmetė į baudos aikštelę, ten Kari Arnasonas galva atmetė kamuolį Jonui Dani Bodvarssonui, kuris iš kelių metrų neklydo bei išvedė savo šalies rinktinę į priekį.

Po dešimties minučių dvi progas turėjo Arnautovičius, tačiau iš pradžių jo smūgį atrėmė Halldorssonas, o po kelių akimirkų jo smūgis galva skriejo virš varžovų vartų.

36-tą rungtynių minutę Ari Skulasonas baudos aikštelėje už rankos prilaikė Davidą Alaba, o teisėjas tokį veiksmą įvertino geltona kortele ir skyrė vienuolikos metrų baudinį. Visgi šia auksine proga austrams pasinaudoti nepavyko – Aleksandro Dragovičiaus smūgis atsimušė į varžovų vartų virpstą.

Antrąjį kėlinį austrai pradėjo aktyviai – progų turėjo tiek Alaba, tiek jo komandos draugai, tačiau nuo įvarčių kėlinio pradžioje islandus saugojo patikimai žaidę gynėjai bei vartininkas Halldorssonas. Galiausiai, 60-ąją minutę austrams pavyko pasižymėti: gražiu veiksmu į baudos aikštelę įsiveržęs Alessandro Schopfas smūgiu į apatinį vartų kampą nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui bei išlygino rezultatą.

Per likusį rungtynių laiką visa Islandijos rinktinė atsitraukė į savo aikštės pusę ir stengėsi išlaikyti rezultatą, kurio jiems pakako siekiant kelialapio į kitą turnyro etapą, kartas nuo karto pabandydami varžovus netikėtai užklupti kontraatakų metu. Ši taktika pasiteisinu su kaupu – paskutinėmis rungtynių akimirkomis trys islandai pabėgo į greitą ataką, kurios metu Elmaras Bjarnasonas pabėgo nuo varžovų gynėjų ir tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado Arnorą Traustasoną, kuris pasiuntė kamuolį į austrų vartus ir taip užbaigė šį susitikimą savo komandai atnešdamas pergalę.

Įvartis paskutinę susitikimo akimirką lėmė tai, jog galutinėje F grupės lentelėje Islandija užėmė antrąją vietą, taip laipteliu žemyn nustumdami portugalus, kurie į kitą etapą pateks, kaip viena iš keturių geriausių trečias vietas užėmusių rinktinių.

Rezultatas:

Austrija 1 - 2 Islandija

18' [0 - 1] J. Bodvarsson

60' [1 - 1] A. Schoft

90+4' [1 - 2] A. Traustason

37' A. Dragovic (Austrija) nerealizavo vienuolikos metrų baudinio.

Anksčiau vietas pirmenybių aštuntfinalyje užsitikrino Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Šveicarijos, Velso, Anglijos, Vokietijos, Lenkijos, Kroatijos, Vengrijos, Slovakijos bei Šiaurės

Airijos komandos.

Galutinė F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija        3 1 2 0 6:4 5

2. Islandija       3 1 2 0 4:3 2

3. Portugalija     3 0 3 0 4:4 3

------------

4. Austrija        3 0 1 2 1:4 1

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Prancūzija      3 2 1 0 4:1 7

2. Šveicarija      3 1 2 0 2:1 5

3. Albanija        3 1 0 2 1:3 3

4. Rumunija        3 0 1 2 2:4 1

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Velsas          3 2 0 1 6:3 6

2. Anglija         3 1 2 0 3:2 5

3. Slovakija       3 1 1 1 3:3 4

4. Rusija          3 0 1 2 2:6 1

Galutinė C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vokietija       3 2 1 0 3:0 7

2. Lenkija         3 2 1 0 2:0 7

3. Šiaurės Airija  3 1 0 2 2:2 3

4. Ukraina         3 0 0 3 0:5 0

Galutinė D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kroatija        3 2 1 0 5:3 7

2. Ispanija        3 2 0 1 5:2 6

3. Turkija         3 1 0 2 2:4 3

4. Čekija          3 0 1 2 2:5 1

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Italija         2 2 0 0 3:0 6

2. Belgija         2 1 0 1 3:2 3

3. Švedija         2 0 1 1 1:2 1

4. Airija          2 0 1 1 1:4 1

Į UEFA Euro 2016 futbolo čempionato aštuntfinalį pateks dvi kiekvienos grupės ir keturios absoliučiai geriausios trečiąsias vietas šešiose grupėse užėmusios vienuolikės.