Pasaulio futbolo čempionato finalo turnyras: nežinomųjų neliks lapkritį

Jau žinomos 23 rinktinės iš 32, kitąmet dalyvausiančios pasaulio futbolo čempionato finalo turnyre. Didžiausios sensacijos – atrankos barjerų neįveikė olandai, amerikiečiai ir Čilės atstovai, tačiau tikslą pasiekė islandai.

Liko keturi bilietai

Kelialapius į 2018 m. pasaulio čempionato finalo varžybas jau turi dešimt Europos komandų – Rusijos (kaip varžybų šeimininkės), Prancūzijos (laimėjo atrankos A grupės turnyrą), Portugalijos (B), Vokietijos (C), Serbijos (D), Lenkijos (E), Anglijos (F), Ispanijos (G), Belgijos (H) ir Islandijos (I).

Dėl likusių keturių bilietų atkrintamąsias rungtynes žais atrankos grupėse antrąsias vietas užėmusios Švedijos (A), Šveicarijos (B), Šiaurės Airijos (C), Airijos (D), Danijos (E), Italijos (G), Graikijos (H) ir Kroatijos (I) vienuolikės.

Olandų ekipa A grupėje užėmė trečią vietą. Po nesėkmingo pasirodymo su nacionaline ekipa atsisveikino viena ryškiausių žvaigždžių – 33-ejų saugas Arjenas Robbenas.

"Padarėme, ką galėjome. Komandoje yra žaidėjų, kurie galėtų ateityje sugrąžinti mus į elitą, tačiau šiuo metu esame vienodo lygio ir su švedais, ir su bulgarais ar baltarusiais", – pareiškė vyriausiasis treneris Dickas Advocaatas.

Atkrintamųjų mačų poros paaiškės ištraukus burtus spalio 17-ąją. Rungtynės numatytos lapkričio 9–11 ir 12–14 d.

Panamoje – šventė

JAV rinktinė paskutines Šiaurės ir Centrinės Amerikos bei Karibų jūros baseino zonos atrankos rungtynes netikėtai 1:2 pralaimėjo autsaiderei Trinidado ir Tobago ekipai. Ši nesėkmė užtrenkė amerikiečiams duris į pasaulio čempionato finalo turnyrą – pirmą kartą nuo 1986-ųjų.

Į Rusiją tikrai vyks Meksikos, Kosta Rikos ir Panamos futbolininkai, o Hondūro atstovai lapkričio 6 ir 14 d. žais papildomas rungtynes su australais.

Panamos rinktinė debiutuos finalo turnyre. Šalies prezidento Juano Carloso Varelos sprendimu, istorinės sėkmės proga spalio 11-oji buvo nedarbo diena.

Pietų Amerikoje atrankos turnyrą laimėjo brazilai. Kartu su jais kelialapius į pasaulio čempionato finalo turnyrą iškovojo Urugvajaus, Argentinos ir Kolumbijos rinktinės, o Peru ekipos dar laukia atkrintamasis mačas su Naujosios Zelandijos vienuolike.

Argentiniečius ištempė Lionelis Messi, per lemiamą dvikovą su Ekvadoro futbolininkais svariausiai prisidėjęs prie pergalės 3:1 – pelnė tris įvarčius.

Tik šeštą vietą užėmė ir už borto liko Čilės komanda – dviejų pastarųjų Pietų Amerikos čempionatų ("Copa America") laimėtoja.

Pabaigtuvės – kitą mėnesį

Tarp laimingųjų jau yra ir Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Saudo Arabijos, Egipto ir Nigerijos rinktinės.

Vilčių dar turi kelios Afrikos šalys, bet triumfuos tik trys – šio kontinento atrankos varžybų etapas baigsis lapkričio 14-ąją.

Finalo turnyro burtai bus ištraukti Maskvoje gruodžio 1-ąją.

Rezultatyviausias Europos zonos atrankos varžybų žaidėjas – lenkas Robertas Lewandowskis (16 įvarčių), Šiaurės ir Centrinės Amerikos bei Karibų jūros baseino – Carlosas Ruizas iš Gvatemalos (9), Pietų Amerikos – urugvajietis Edinsonas Cavanis (10), Azijos – Mohammedas Al Sahlawis iš Saudo Arabijos ir Ahmedas Khalilas iš Jungtinių Arabų Emyratų (po 16), Afrikos – egiptietis Mohamedas Salahas (5), Okeanijos – Chrisas Woodas iš Naujosios Zelandijos (8).