Madrido „Real“ vienuoliktą kartą triumfavo UEFA Čempionų lygoje

2015-2016 metų sezono UEFA Čempionų lygos futbolo turnyrą laimėjo Madrido „Real“ (Ispanija) klubas.

Milane (Italija), „San Siro“ stadione vykusiose lemiamose rungtynėse Madrido „Real“ futbolininkai po baudinių serijos 5:3 įveikė Madrido „Atletico“ (Ispanija) vienuolikę ir pajėgiausiu Senojo žemyno klubu po metų pertraukos tapo vienuoliktą kartą.

Pagrindinis šio susitikimo laikas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0), o per pratęsimą komandos nepasižymėjo.

Pirmajame kėlinyje „Karališką“ klubą į priekį išvedė Sergio Ramosas (15 min.), o rezultatą antrajame kėlinyje išlygino Yannickas Carrasco (79 min.).

Beje, „Atletico“ vienuolikė rezultatą galėjo išlyginti ir anksčiau, tačiau 48 minutę Antoine'as Griezmannas nerealizavo 11 metrų baudinio.

Baudinių serijoje, 4:3 pirmaujant „Real“ klubui, suklydo „Atletico“ saugas Juanfranas, pataikęs į virpstą, o pergalingą baudinį realizavo Cristiano Ronaldo.

Beje, nugalėtojų treneriui Zinedine'ui Zidane'ui tai antroji pergalė UEFA Čempionų lygoje, tačiau pirmą kartą su tuo pačiu Madrido „Real“ klubu 2002 metais jis laimėjo būdamas žaidėju.

Keturioliktąjį kartą pajėgiausių Senojo žemyno klubų futbolo turnyro finale žaidę Madrido „Real“ futbolininkai anksčiau taurę laimėjo 1956-1960, 1966, 1998, 2000, 2002 ir 2014 metais, o „Atletico“ vienuolikei tai buvo jau trečias nesėkmingas šio turnyro finalas – anksčiau ji nusileido varžovams 1974 metais ir 2014-aisiais.

Tai buvo tik šeštasis šio turnyro finalinis susitikimas, kuriame žaidė du vienos šalies klubai ir antrasis - kai žaidė to paties miesto komandos. Anksčiau dvi vienos valstybės ekipos Čempionų lygos turnyro finale žaidė 2000 (Ispanijos), 2003 (Italijos), 2008 (Anglijos), 2013 (Vokietijos) ir 2014 (Ispanijos) metais.

Būtent prieš dvejus metus abu šie Madrido klubai žaidė šio turnyro lemiamą mačą Portugalijos sostinėje ir tada po pratęsimo 4:1 pergalę iškovojo „Real“ futbolininkai.