Uostamiestyje „Žalgiris“ nuskandino „Klaipėdos granito“ laivą

Klaipėdiečiai nesustabdė vilniečių puolimo mašinos ir praleido daugiausiai įvarčių šiame sezone. Šių metų „SMScredit.lt A lygos“ čempionas Vilniaus „Žalgiris“ XXXV-ojo turo dvikovoje sutriuškino „Klaipėdos granitą“ – 6:1 (3:0). 16-ąjį pralaimėjimą patyrę granitiečiai po šio turo kovų nukrito į 8-ąją turnyro lentelės poziciją.

Rungtynių pradžioje ekipos apsikeitė smūgiais į vartų plotą, tačiau visuose epizoduose vartininkai patikimai susitvarkydavo su savo užduotimis. Žalgiriečių gretose debiutavęs 17-metis Justas Lasickas kėlė audras granitiečių aikštės pusėje, būtent po šio jaunojo futbolininko uždirbto kampinio krito pirmasis šios dvikovos įvartis.

9-ąją minutę nuo varžovo atitrūkęs Serge‘as Nyuiadzi tiksliai smūgiavo galva bei išvedė žalgiriečius į priekį.

Kurį laiką komandos nesukūrė pavojingų epizodų, tačiau „Žalgiris“ visiškai kontroliavo aikštės vidurį ir rezgė atakas. Vienos jų metu Linas Pilibaitis baudos aikštelėje atliko perdavimą link komandos draugo, tačiau kamuolys atsimušė į Donato Nakrošiaus ranką. 25-ąją minutę teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį rezultatyviausias čempionų žaidėjas atliko nepriekaištingai.
Netrukus puikaus Egidijaus Vaitkūno perdavimo sulaukęs Edvinas Baniulis galėjo pelnyti trečiąjį dvikovos įvartį, bet „Klaipėdos granito“ žaidėjas sugebėjo per vartininką perkeltą kamuolį išmušti beveik nuo vartų linijos.

Ekipos žaidė atvirą futbolą ir netgi svečių gynėjai nevengdavo greitų atakų metu lėkti į priekį. 37-ąją minutę Andro Švrljuga sulaukė varžovų klaidos išmušant kamuolį iš baudos aikštelės ir stipriu smūgiu tiesiog sušaudė Luką Lidakevičių.

Kėlinio pabaigoje kroatas galėjo atlikti dublį, tačiau gynėjo stiprų smūgį kaire koja atrėmė puikią reakciją pademonstravęs „Klaipėdos granito“ vartininkas.

Po pertraukos atlikę porą keitimų klaipėdiečiai kiek efektyviau rungtyniavo aikštės viduryje ir sugebėdavo suregzti aštresnes pozicines atakas. Visgi šeimininkų gynyba buvo kiaura kaip rėtis, o žalgiriečiai tuo be vargo pasinaudodavo. 64-ąją ir 67-ąją minutę puikius įvarčius pelnė bei dublį atliko po traumos grįžęs puolėjas Adi Rocha.

„Klaipėdos granitui“ pavyko sušvelninti rezultatą iš karto po penktojo praleisto įvarčio. 68-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Aurimas Jurgelevičius baudos aikštelėje prie savęs pritraukė vartininką ir atliko tikslų perdavimą Ernestui Veliuliui – komandos lyderiui beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

75-ąją minutę greitos atakos metu rankomis už baudos aikštelės ribų sužaidė „Žalgirio“ vartininkas Aivaras Bražinskas, teisėjas tuo nebuvo sužavėtas ir nedelsdamas parodė raudoną kortelę. Į vartus stojęs gynėjas Mantas Fridrikas per likusį rungtynių laiką daug darbo neturėjo ir tik kartą sugavo į jį skriejusį kamuolį.

Net ir rungtyniaudami dešimtiese žalgiriečiai sugebėjo pelnyti šeštąjį įvartį. 87-ąją minutę grubiai suklydus šeimininkų žaidėjui, A.Rocha turėjo progą atlikti „hetriką“, tačiau brazilo smūgį atrėmė L.Lidakevičius. Visgi šalia buvęs L.Pilibaitis be vargo pasiuntė atšokusį kamuolį į tuščius vartus.

Kiek vėliau emocijų nesuvaldęs Rytis Pilotas aikštės viduryje „iškirto“ vilniečių legionierių iš Kipro Kristį Andreou ir buvo pelnytai nubaustas raudona kortele. Paskutinėmis akistatos akimirkomis svečiai galėjo pelnyti ir dar vieną įvartį, bet žalgiriečių futbolininko smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų skersinį.

„Klaipėdos granitas“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:6 (0:3)

„Klaipėdos granitas”: L.Lidakevičius, A.Lukošius (85 min. B.Ignetjevas), A.Meškinis, D.Nakrošius, R.Pilotas, R.Simanavičius, D.Galkevičius, A.Ribokas, E.Veliulis, J.Vilavičius (46 min. M.Zizelevas), R.Urbelis (46 min. A.Jurgelevičius).

“Žalgiris”: A.Bražinskas, M.Fridrikas, A.Švrljuga, E.Vaitkūnas, P.Janušauskas, M.Kuklys, J.Lasickas (69 min. D.Romanovskis), L.Pilibaitis, V.Šilėnas, E.Baniulis (46 min. Adi Rocha), S.Nyuiadzi (46 min. K.Andreou).

Įvarčiai: E.Veliulis (68) ; S.Nyuiadzi (9), L.Pilibaitis (iš 11 metrų baudinio – 25, 87), A.Švrljuga (37), Adi Rocha (64, 67).

Geltonos kortelės: D.Nakrošius (24).

Raudonos kortelės: R.Pilotas (89) ; A.Bražinskas (75).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava"       35  2  3  30  12:142  8

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Tokičius („Šiauliai“) – 19,  L.Pilibaitis („Žalgiris“) – 17, R.Beniušis („Kruoja“) –  15, L.Kochanauskas („Trakai“) – 14 įvarčių.