A lyga: įveikusi „Klaipėdos granitą“ „Sūduva“ kyla iš turnyro lentelės dugno

Marijampolės „Sūduva“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionate. Suvalkijos komanda išvykoje 2:0 (1:0) įveikė „Klaipėdos granitą“ ir pakilo į septintąją turnyro lentelės vietą aplenkdama uostamiesčio ekipą.

Mihailas Zizelevas su Ernestu Veliuliu po perdavimų kairiajame flange sukūrė pirmąją pavojingą „Klaipėdos granito“ ataką 3-ąją minutę. Lietuvis buvo išvestas laisvas link galinės linijos ir perdavimu baudos aikštelėje surado Georgą Alaverdašvilį. Legionieriaus smūgį sugavo teisingą poziciją vartuose užsiėmęs Džiugas Bartkus.

12-ąją minutę įvartis krito į „Klaipėdos granito“ vartus. Po ilgo Karolio Chveduko perdavimo suklydo į kamuolį nepataikęs Zigmantas Jesipovas ir leido vienam prieš vartus iššokusiam Audriui Brokui nuginkluoti savo komandos vartininką.

Po įvarčio svečiai atsitraukė, atiduodami teritorinę persvarą klaipėdiečiams, ir stengėsi išnaudoti galimybes greitam puolimui. Kompaktiška „Sūduvos“ gynyba D.Bartkui nesuteikė darbo, tuo tarpu nutraukę pavojingas suvalkiečių atakas, „Klaipėdos granito“ futbolininkai užsidirbo geltonas korteles.

32-ąją minutę G.Alaverdašvilis susilaukė stadione susirinkusių žiūrovų plojimų. Sulaukęs perdavimo ties baudos aikštelės prieigomis, gruzinas labai gražiai suklaidino gynėją, tačiau pavojingas smūgis pažemę į tolimą vartų kampą tikslo nepasiekė.

Kėlinio pabaigoje dar kartą savo komandos vartininko budrumą patikrino Z.Jesipovas, silpnai paridenęs kamuolį, prie kurio vos nespėjo A.Brokas, atgal vartininkui. E.Kurskis laiku paliko vartus ir išgelbėjo gynėją nuo didelių nemalonumų.

Iškart po pertraukos „Klaipėdos granitas“ užgulė varžovų vartus. Pavojingai galva smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Poškus, įspūdingas G.Alaverdašvilio reidas pro tris gynėjus baigėsi uždirbtu kampiniu, po kurio apmaudžiai į kamuolį nepataikė Oleksandras Tarasenko.

Atlaikiusi pirmąją atakų bangą, „Sūduva“ taip pat ėmė ieškoti kelių link varžovų vartų. Įvarčio autorius A.Brokas dukart pabandė savo laimę iš toli, vėliau Tomas Radzinevičius pabandė aštriu perdavimu vieną prieš vartus išvesti Povilą Kiselevskį, bet pirmasis prie kamuolio suskubo E.Kurskis.

77-ąją minutę už galvos griebėsi Olegas Dmytrenko. Po kampinio gynėjas visiškai laisvas labai stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį tiesiai į vartininką.  Pakėlus antrąjį kampinį legionierius darsyk sulaukė perdavimo, tačiau efektingas smūgis per save buvo labai netikslus.

Neišnaudoję savo susikurtų progų klaipėdiečiai buvo nubausti 83-ąją minutę. T.Radzinevičius aikštės dešinėje puikiu reidu pro kelis varžovus iššoko vienas prieš vartus ir savo progos nepraleido, padvigubindamas persvarą.

Per teisėjo pridėtą laiką Rokas Urbelis perdavė kamuolį į baudos aikštelę R.Poškui, tačiau šio smūgis praskriejo šalia vartų.

„Klaipėdos granitas“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:2 (0:1)

“Klaipėdos granitas”: E.Kurskis, O.Tarasenko, D.Šiškinas (73 min. R.Borusas), Z.Jesipovas, O.Dmytrenko, T.Tamošauskas, E.Veliulis, J.Morozas (89 min. R.Urbelis), T.Čargeišvilis, M.Zizelevas (46 min. R.Poškus), G.Alaverdašvilis.

„Sūduva”: D.Bartkus, M.Ugge, M.Činikas, V.Bagdanavičius, D.Isoda, V.Baranovskis (87 min. M.Grigaravičius), A.Vaskela (85 min. G.Russo), M.Andjelkovičius (61 min. P.Kiselevskis), K.Chvedukas, A.Brokas, T.Radzinevičius.

Įvarčiai: A.Brokas (12), T.Radzinevičius (83).

Geltonos kortelės: O.Tarasenko (22), T.Tamošauskas (24), G.Alaverdašvilis (80); M.Andjelkovičius (59), K.Chvedukas (65), P.Kiselevskis (80).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava"       8  0  0  8  0:42   0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: J.Wilkas („Žalgiris“), Elivelto („Ekranas“) ir R.Beniušis („Kruoja“) - 5 įvarčiai.