Lietuvos U-19 futbolo rinktinė išleido pergalę prieš Suomiją paskutinėmis minutėmis

Lietuvos vaikinų jaunių (U-19, iki 19 metų amžiaus, gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė keturių komandų Baltijos taurės turnyrą Latvijoje pradėjo apmaudžiomis lygiosiomis 2:2 (1:0) su bendraamžiais iš Suomijos.

Lietuviai du kartus pirmavo prieš varžovus, tačiau per teisėjo kompensuotą laiką praleido tikslų smūgį nuo 11 metrų žymos ir turėjo tenkintis lygiosiomis.

Lietuviai pirmieji šiose rungtynėse pralaužė varžovų gynybines užtvaras ir 37 minutę po Juliaus Momkaus įvarčio išsiveržė į priekį. Vilniaus „Žalgirio B“ ekipos puolėjas gavęs tikslų perdavimą išėjo vienas prieš suomių vartininką ir jam nepaliko jokių šansų, rašoma LFF pranešime.

40 minutę pavojingai smūgiavo suomis Sergejus Jeriomenka, tačiau Lietuvos rinktinės vartininkas Titas Krapikas meistriškai nukreipė kamuolį virš vartų. Per pirmojo kėlinio pridėtą laiką tas pats S. Jeriomenka, atlikdamas baudos smūgį, pataikė į skersinį.

Antrąją susitikimo dalį aktyviau pradėjo Suomijos rinktinė, o lietuvius nuo nemalonumų gelbėjo gynėjas Pijus Širvys ir patikimai rungtyniavęs T. Krapikas.

Nepaisant aktyvios ir kibios lietuvių gynybos, Suomijos futbolininkai įmušė išlyginamąjį įvartį – 58 minutę pasižymėjo Serge'as Atakayi's.

Ilgai Suomijos atstovams džiaugtis neteko. Po penkių minučių Deividas Šešplaukis puikiai asistavo laiku į baudos aikštelę įkirtusiam Ernestui Stočkūnui, o šis pasitaisęs kamuolį pasiuntė jį stipriu smūgiu į priešininkų vartus.

Vėliau lietuviams teko atlaikyti kelias Suomijos komandos pavojingas atakas, kuriose varžovams pritrūkdavo tikslumo. Tačiau Lietuvos komandai nepavyko pergalingai startuoti Baltijos taurės turnyre. Per teisėjo pridėtą laiką T. Krapikas neleistinai sustabdė į baudos aikštelę įkirtusį varžovų puolėją ir dvikovos arbitras iš Latvijos nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Benjaminas Kaellmanas (90+3 min.) tiksliu smūgiu išlygino rezultatą.

Penktadienį lietuviai žais su Latvijos rinktine, kuri pirmajame ture susitinka su estais.