Lietuvos mažojo futbolo rinktinė nugalėjo prancūzus, bet kovas baigė

Savo pasirodymą Europos mažojo futbolo čempionate Lietuvos rinktinė baigė grupės 3:2 (1:0) įveikdama Prancūzijos komandą.

Pergalė bent dviejų įvarčių skirtumu lietuviams būtų palikusi vilčių siekti vietos aštuntfinalyje. Deja, iki tikslo pritrūko vieno tikslaus smūgio.

Rungtynės prasidėjo atsargiu žaidimu, o vėliau išryškėjo Lietuvos komandos pranašumas. 17-ą minutę Justinas Zagurskas pataikė į virpstą. Jau po minutės jis suklaidino varžovą ir šį kartą smūgiavo tiksliai – 1:0.

Antrasis kėlinys vyko audringai. 24-ą min. neleistinai stabdydamas Edviną Mučinį Prancūzijos rinktinės vartininkas Giraldo Regis išvydo raudoną kortelę.

Įgijusi kiekybinį pranašumą, Lietuvos rinktinė tęsė atakas. 27-ą min. E. Mučinis galva nukreipė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo 2:0 mūsiškių naudai. Deja, jau po minutės be priežiūros paliktas Dohinas Elie rezultatą sušvelnino, o 32-ą min. Nicolas Huertosas – ir išlygino.

Vis tik Lietuvos futbolininkams pavyko išplėšti pergalę. Ją atnešė tolimas tikslus rinktinės kapitono Pavelo Smolkovo smūgis 37-ą min. – 3:2.

„Šiandien rungtyniauti buvo sunku, nes sekino karštis. Tačiau sužaidėme geras rungtynes. Šis čempionatas mums buvo geras, todėl tikimės, kad kitąmet pasirodysime dar sėkmingiau“, – vylėsi P. Smolkovas.

Ankstesnėse D grupės rungtynėse Stanislovo Danisevičiaus treniruojami lietuviai 1:3 pralaimėjo Ispanijai ir 1:2 – čempionės titulą ginančiai Rumunijai.

Paskutines šios grupės rungtynes dėl pirmosios vietos žais Rumunijos ir Ispanijos rinktinės.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rumunija      2 2 0 0 5:2 6

2. Ispanija         2 1 0 1 4:4 3

3. Prancūzija     3 1 0 2 6:7 3

4. Lietuva         3 1 0 2 5:7 3

Dvi geriausios grupės komandos iškops į atkrintamąsias mini futbolo čempionato Vengrijoje varžybas.