Lietuvos 18-mečiai futbolininkai po baudinių įveikė varžovus

Sekmadienį Lietuvos U-18 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė Sankt Peterburge Valentino Granatkino atminimo turnyre iškovojo antrąją pergalę. Lietuviai vienuolikos metrų baudinių serijoje nugalėjo Tadžikistano futbolininkus.

Pirmajame kėlinyje rimtų progų prie abiejų vartų nebuvo užfiksuota. Lietuviai dažniausiai jas bandė kurti per standartines situacijas, kuriose varžovai neutralizavo potencialiai pavojingas atakas. Visgi Lietuvos komandai teko dažniau dirbti prie savų vartų, bet gynyba neklydo.

Komandos treneriui Vytautui Vaškūnui 25 minutę teko atlikti priverstinį keitimą, kai dėl traumos aikštę paliko Matas Voronko – vietoje jo pasirodė Martynas Vasiliauskas.

Po pertraukos lietuviai buvo kur kas aštresni puolime ir turėjo kelias realias progas įmušti įvartį. 64 minutę po keitimo į aikštę išėjęs Ronaldas Misiūnas iš karto pradėjo grasinti varžovų vartams. Jis dešiniajame baudos aikštelės krašte sulaukė gero perdavimo, bet iš palankios pozicijos jo stiprų smūgį sustabdė vartininkas. Vėliau kontratakoje Titas Aukštuolis kairiajame atakos krašte surado erdvės smūgiui nuo baudos aikštelės linijos, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia dešiniojo virpsto.

Rungtynėms einant į pabaigą mūsų rinktinės vartininkui Pijui Petkevičiui teko paplušėti – varžovai iš tolimos distancijos paleido du ambicingus šūvius, bet vartų sargas sėkmingai juos atmušė.

Iki susitikimo galo likus kelioms minutėms R.Misiūnas apsivarė varžovą prie baudos aikštelės, bet jo smūgiuotą kamuolį pažeme sulaikė vartininkas.

Nugalėtojo per 90 minučių išaiškinti nepavyko, tad buvo mušami vienuolikos metrų baudiniai. Lietuviai realizavo visus penkis savo smūgius (pasižymėjo Kipras Kažukolovas, Domantas Putrius, Tadas Paulikas, Arnas Borodinas ir Edgaras Utkus). O P.Petkevičius atmušė Manuchero Safarovo smūgį ir padėjo Lietuvai triumfuoti rezultatu 5:4.

Lietuvos rinktinė penktadienį, 13:15 val. kausis dėl tryliktosios vietos turnyre – mūsiškių varžovai paaiškės po Indijos ir Irano dvikovos.

Rungtynių statistika:

U-18 Lietuva – Tadžikistanas 0:0 (0:0) (po 11 m baudinių serijos 5:4) Sankt Peterburgo sporto ir koncertų kompleksas Teisėjas: Jevgenijus Mamoyka

11 m. baudinių serija: K.Saidovas (0:1), K.Kažukolovas (1:1), M.Safarovas (neįmušė), D.Putrius (2:1), V.Hanonovas (2:2), T.Paulikas (3:2), H.Malievas (3:3), A.Borodinas (4:3), P.Ehsoni (4:4), E.Utkus (5:4)

U-18 Lietuva: Pijus Petkevičius, Tadas Paulikas, Kipras Kažukolovas, Deividas Raulinaitis, Matas Voronko (25 min. Martynas Vasiliauskas), Arnas Borodinas, Andrius Lučauskas (46 min. Andrius Lučauskas), Domantas Putrius, Matas Ramanauskas, Edgaras Utkus, Domantas Vitkus, Džiugas Sūnelaitis (46 min. Titas Aukštuolis).