Juodkalnijos ir Rusijos futbolo rinktinių mačas dėl sirgalių elgesio buvo nutrauktas

Penktadienį baigėsi dar penkerios iš šešerių numatytų 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyro penktojo turo rungtynių.

Nebaigta liko G grupės dvikova Podgoricoje, kur Juokalnijos rinktinė priėmė Rusijos futbolininkus. Jau pirmą susitikimo minutę į Rusijos komandos vartininką pataikė petardą ir šį reikėjo keisti. Jau tada susitikimas buvo pusvalandžiui nutrauktas, tačiau vėliau pratęstas. Sirgaliai buvo įspėti, kad pasikartojus menkiausiam incidentui rungtynės bus nutrauktos.

Antrojo kėlinio vidury (68 min.) dėl betvarkės stadione susitikimas buvo galutinai nutrauktas. Po to, kai Romanas Širokovas nerealizavo į šeimininkų vartus skirto 11 metrų baudinio į aikštę skriejo pašaliniai daiktai, o žaidėjai tarpusavy apsistumdė. Tuoj pat teisėjas ir nusprendė sustabdyti susitikimą.

Kituose G grupės mačuose pergales iškovojo abi pirmaujančios komandos: Austrija (13 tšk.) svečiuose 5:0 (2:0) sutriuškino Lichtenšteiną, o Švedija (9 tšk.) išvykoje 2:0 (0:0) nugalėjo Moldovą:

Lichtenšteinas - Austrija           0:5 (0:2)
Įvarčiai - Martin Harnik (14 min.), Marc Janko (16 min.), David Alaba (59 min.), Zlatko Junuzovič (74 min.), Marko Arnautovič (90+3 min.).
33 min. David Alaba (Austrija) nerealizavo 11 m baudinio.
Moldova - Švedija                   0:2 (0:0)
Įvarčiai - Zlatan Ibrahimovič (46 min. ir 84 min. iš 11 m baudinio).
Raudona kortelė Andreas Granqvist (90+3 min. - Švedija)

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Austrija                   5 4 1 0  10:2  13
2. Švedija                    5 2 3 0   7:3   9
3. Rusija                     4 1 2 1   6:3   5
4. Juodkalnija                4 1 2 1   3:2   5
5. Lichtenšteinas             5 1 1 3   1:11  4
6. Moldova                    5 0 1 4   2:8   1

Penktą pergalę iš eilės iškovojo ir vienvalde C grupės lydere lieka Slovakijos (15 tšk.) rinktinė, namuose 3:0 (3:0) sutriuškinusi autsaiderę Liuksemburgo ekipą.

Trim taškais nuo lyderės atsilieka Ispanijos futbolininkai, savo aikštėje principinėje dvikovoje dėl antrosios vietos 1:0 (1:0) įveikę trečiojoje pozicijoje likusią Ukrainos (9 tšk.) vienuolikę.

Trečiosiose grupės rungtynėse pirmąją pergalę iškovojo Baltarusijos komanda, svečiuose 2:1 (1:1) įveikusi Makedonijos rinktinę:

Ispanija - Ukraina                  1:0 (1:0)
Įvartis - Alvaro Morata (28 min.)
Slovakija - Liuksemburgas           3:0 (3:0)
Įvarčiai - Adam Nemec (10 min.), Vladimir Weiss (21 min.), Peter Pekarik (40 min.)
Makedonija - Baltarusija            1:2 (1:1)
Makedonija - Aleksandar Trajkovski (9 min.);
Baltarusija - Timofej Kalačiov (44 min.), Sergej Kornilenko (82 min.)

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Slovakija                  5 5 0 0  11:2  15
2. Ispanija                   5 4 0 1  14:3  12
3. Ukraina                    5 3 0 2   6:2   9
4. Baltarusija                5 1 1 3   4:10  4
5. Makedonija                 5 1 0 4   5:12  3
6. Liuksemburgas              5 0 1 4   3:14  1

Prancūzijoje vyksiančiame 2016 metų Europos futbolo pirmenybių finaliniame etape pirmą kartą dalyvaus 24 rinktinės, o turnyro šeimininkė atleista nuo atrankos varžybų.

Dėl likusių 23 kelialapių kovos 53 Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes.

Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečiojoje pozicijoje likusių ekipų iš karto pateks į finalinį UEFA Euro 2016 (birželio 10 - liepos 10 d.) futbolo čempionato etapą. Dėl likusių keturių vietų atkrintamosiose varžybose kovos aštuonios trečiąsias vietas grupėse užėmusios vienuolikės.