„Jonava“ su trenksmu pradėjo antrąjį ratą

Po pirmojo rato kovų paskutinę vietą užėmusi ir su patyrusiu gynėju Arūnu Klimavičiumi atsisveikinusi „Jonava“ iškovojo skambią pergalę. Jonaviečiai namuose 8-ojo turo susitikime 4:0 (2:0) sutriuškino „Palangą“, kuri iki tol buvo laimėjusi du mačus iš eilės.

Rungtynių pradžia svečiams iš Palangos nieko blogo nežadėjo. Valdo Trakio treniruojami futbolininkai žaidė gana aktyviai: virš vartų mušė Simonas Urbys, o Lukmano Harunos baudos smūgį atrėmė vartininkas Guilherme Cioletti.

Ilgiau kamuolį kontroliavusi „Jonava“ atsakė beveik identiškais išpuoliais. Kartą po labai aštraus perdavimo iš krašto pavojingą Ernesto Veliulio smūgį blokavo „Palangos“ futbolininkas Sigitas Urbys.

35-ąją minutę V. Trakui teko atlikti priverstinį keitimą – vietoje L. Harunos išleisti Gvidą Jušką. Maža to, šiose rungtynėse pirmą kartą šį sezoną „Palangai“ negalėjo padėti legionierius iš Moldovos Valentinas Furdui, kurio netektis aikštės viduryje buvo labai jaučiama.

Visai netrukus svečių vartininkui Antonui Cvetkovui teko du kartus traukti kamuolį iš savo ginamų vartų tinklo. Martynas Dapkus išprovokavo Ričardo Šveikausko pražangą baudos aikštelėje, o teisėjo skirtą baudinį 38-ąją minutę realizavo E. Veliulis. Kiek vėliau komandos kapitonas Tadas Eliošius tiksliu smūgiu į artimąjį kampą padvigubino rezultatą.

Antrame mačo kėlinyje „Palangai“ nepavyko primesti savo žaidimo taisyklių. Jonaviečiai užtikrintai gynėsi ir sugebėjo pelnyti dar du įvarčius – 80-ąją minutę dublį pasiekė E. Veliulis, savo ruožtu, antrą pridėto laiko minutę debiutinį savo įvartį pelnė korėjietis Yongilas Jeonas, kuriam rezultatyvų perdavimą atliko Td. Eliošius.

G. Cioletti susitvarkė su G. Juškos ir Dovydo Norvilo smūgiais ir pirmą kartą šį sezoną nepraleido įvarčio. Vis dėlto „Jonavai“ mačas apkarto dėl vieno dalyko – saugo Karolio Šilkaičio traumos. Futbolininkas antrame kėlinyje susižeidė bei negalėjo pratęsti rungtynių.

Rungtynių statistika:

„Jonava“ – „Palanga“ 4:0 (2:0)

Įvarčiai: 38 min. (11 metrų baudiniu) ir 80 min. E. Veliulis, 40 min. Td. Eliošius, 90+2 min. Y. Jeonas

Geltonos kortelės: 25 min. A. Tručinskas, 42 min. L. Stonkus, 75 min. Td. Eliošius; 36 min. D. Norvilas, 39 min. R. Šveikauskas, 43 min. W. Dioufas, 52 min. Sig. Urbys