Belgai nepaliko vilties vengrams – sutriuškino 4:0

Paskutinės sekmadienio rungtynės Europos futbolo pirmenybėse įvyko tarp Vengrijos ir Belgijos nacionalinių rinktinių. Čempionato pasiruošimo etape favoritais laikyti belgai nepaliko vilčių Vengrijos komandai ir triumfavo rezultatu 4:0.

Jau pirmojo kėlinio pradžioje – 10-ąją minutę – belgai parodė, kad Vengrijos rinktinei šios rungtynės nebus lengvos. Belgijos komandos gynėjas Toby Alderweireldas tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į priešininkų vartus.

Vengrijos nacionalinė rinktinė stengdamasi išlyginti rezultatą antrame kėlinyje žaidė ypač aktyviai, tačiau tikslo pasiekti jai nepavyko. Negana to, belgai palaidojo Vengrijos komandos viltis, kai 78-ąją minutę puolėjas Michy Batshuayi nukreipė kamuolį tiesiai į varžovų vartų kampą.

Praėjus vos porai minučių – 80-ąją minutę – belgų rinktinės saugas Edenas Hazardas įmušė dar vieną įvartį.

O Yannickui Carrasco negailestingai pelnius dar vieną įvartį, komandų susitikimas baigėsi Belgijos rinktinės triumfu 4:0.

Belgijos nacionalinė rinktinė pelnytai laimėjo kelialapį į čempionato ketvirtfinalį, kuriame susitiks su Velsu.

Pagyrų šiame čempionate yra verta ir Vengrijos vienuolikė. Visų nuostabai vengrai pateko į aštuntfinalį tapusi savo grupės lydere. Vengrų vienuolikė neabejotinai parodė esanti pajėgi rungtis šiame Europos futbolo čempionate, kai pasipriešino portugalams rezultatu 3:3. Priešintis vengrai žadėjo ir Belgijos rinktinei. Prieš šias komandų rungtynes vengrų puolėjas Zoltánas Gera tikino, kad belgai patirs didelį spaudimą, nes iš jų čempionate tikimasi puikių rezultatų. Tuo tarpu, anot Z. Gera, Vengrijos rinktinė savo tikslą jau pasiekė – ji pateko į aštuntfinalį.

Komandų startinės sudėtys:

Vengrija: Gaboras Kiraly, Adamas Langas, Rolandas Juhaszas, Richardas Guzmicsius, Tamasas Kadaras, Adamas Nagy, Zoltanas Gera, Balazsas Dzsudzsakas, Laszlo Kleinheisleris, Gergo Lovrencsicsius, Adamas Szalai.

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireldas, Thomasas Meunieras, Thomasas Vermaelenas, Janas Vertonghenas, Radja Nainggolanas, Axelis Witselis, Kevinas De Bruyne, Driesas Mertensas, Romelu Lukaku, Edenas Hazardas.