Afrikos čempionate – istorinis įrašas: aikštėje pasirodė 44-erių veteranas

Gabone tęsiasi 31-asis Afrikos futbolo čempionatas.

Antradienį Nacijų taurės kovas pradėjo D grupės ekipos Port Žintilyje. Pirmosiose rungtynėse viena turnyro favoričių Ganos vienuolikė 1:0 palaužė grupės autsaidere laikomus Ugandos futbolininkus.

Nors Avramo Granto auklėtiniai ir dominavo aikštėje beveik visas 90 min., įmušti jiems pavyko tik realizavus 11 metrų baudinį.

Už neleistiną Isaaco Isinde veiksmą bandant sulaikyti priešininką baudos aikštelės kampe, dvikovos arbitras paskyrė baudinį, kurį 32-ąją minutę sėkmingai realizavo Andre Ayew.

Vakarinė dvikova tarp Malio ir Egipto buvo pažymėta istoriniu įrašu.

25-ąją minutę traumą patyrus pagrindiniam Egipto vartininkui Ahmedui El-Shenawy, į aikštę žengė šios šalies futbolo legenda Essamas El-Hadary. 44-ejų veteranas tapo vyriausiu visų laikų Afrikos pirmenybėse rungtyniavusiu futbolininku.

Rekordų lentelėje vartininkas aplenkė savo tautietį Hossamą Hassaną, kuris prieš dvejus metus vykusiose pirmenybėse žaidė būdamas 39-erių.

E.El-Hadary šis čempionatas jau ketvirtasis. Vartininkas dalyvavo 2006, 2008 ir 2010 metais vykusiose pirmenybėse, kurias Egiptas laimėjo. Pastaruosiuose trijuose čempionatuose „Faraonai“ nežaidė.

Istoriniame mače E.El-Hadary įvarčio nepraleido, tiesa, įmušti nepavyko ir jo tautiečiams – 0:0.