- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Žinučių rašymas po stalu paslėptu telefonu turėtų tapti praeitimi, Prancūzijos moksleiviams pirmadienį pradedant naujus mokslo metus įsigaliojus šalies masto draudimui mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais.
Šis draudimas buvo priimtas liepą, prezidentui Emmanueliui Macronui (Emanueliui Makronui) tesint rinkimų kampanijos pažadą. Be to, Prancūzijos pradinėse mokyklose ir vidurinių mokyklų žemosiose klasėse taip pat bus draudžiama naudotis planšetiniais kompiuteriais ir išmaniaisiais laikrodžiais.
Po vasaros atostogų atsidarančioms vidurinėms mokykloms, kuriose mokosi 15–18 metų moksleiviai, taip pat leista įsivesti dalinius arba visiškus išmaniųjų įrenginių draudimus, bet jie nebus privalomi.
Naujosios tvarkos šalininkai sako, kad audringus debatus sukėlęs įstatymas padės moksleiviams sutelkti dėmesį, kovoti su patyčiomis ir priekabiavimu, taip pat skatins mokinių aktyvumą per pertraukas.
Beveik 90 proc. 12–17 metų prancūzų turi mobiliųjų telefonų. Naujosios tvarkos šalininkai taip pat tikisi, kad šis draudimas padės apriboti smurtinio ir pornografinio turinio sklaidą tarp vaikų.
Švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer (Žanas Mišelis Blankė) teigė, kad šis „XXI amžiui pritaikytas įstatymas“ padės pagerinti drausmę tarp 12 mln. Prancūzijos moksleivių.
„Būti atviriems ateities technologijoms nereiškia, kad turime sutikti su bet kokiu jų naudojimu“, – ministras sakė birželį, kai įstatymas buvo svarstomas parlamento.
„Viešųjų ryšių triukas“
Tačiau kritikai atmeta šį draudimą kaip viešųjų ryšių triuką ir prognozuoja, kad jį bus sunku įgyvendinti.
Vyriausybė paliko mokykloms pačioms spręsti, kaip bus įgyvendinamos naujosios taisyklės. Rekomenduojama, kad moksleiviai dieną paliktų telefonus savo rakinamose spintelėse, bet kai kurios mokyklos jų neturi.
Tyrimai rodo, kad Prancūzijos mokyklose, jau anksčiau įsivedusiose tokį draudimą savo iniciatyva, daug mokinių pripažįsta pažeidinėjantys taisykles ir vis tiek besinaudojantys telefonais.
Mokykloms visame pasaulyje sunku rasti tinkamą atsaką į kišeninių prietaisų išplitimą, nors tėvai vis labiau nerimauja, kad jų vaikai per daug laiko praleidžia įsmeigę akis į ekranus.
2015 metais Niujorko meras Billas de Blasio (Bilas de Blasijas) atšaukė draudimą naudotis telefonais miesto mokyklose dėl saugumo priežasčių. Pasak jo, tėvams turi būti sudaryta galimybė bet kada susisiekti su savo vaikais.
Centristinių pažiūrų 40-metis E. Macronas prieš rinkimus žadėjo didelio masto reformas, neaplenkiant ir švietimo srities.
Prezidentas taip pat nurodė prioritetiniuose rajonuose sumažinti klases perpus, iki 12 vaikų, kad būtų panaikintas didžiulis pažangumo atotrūkis tarp vaikų iš skurdžių ir turtingų šeimų.
Ši schema šiemet jau buvo taikoma 6–7 metų vaikams, o vėliau šiais mokslo metais bus išplėsta 7–8 metų moksleiviams.
Tuo metu aukštojo mokslo pertvarka, užtikrinanti griežtesnę į universitetus stojančių jaunuolių atranką, šiemet išprovokavo virtinę moksleivių streikų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Sėdėti duobėje rusams atsibodo, bet revoliucijai nesiryžta1
Rusijoje nesiliauja augti visuomenės nepasitenkinimas esama padėtimi. Kol kas dėl permainų dauguma nesiryžtų eiti į gatves, tačiau jau ima suvokti tikrąsias ekonominio nuosmukio priežastis. Eurofiją dėl Krymo okupacijos keičia realaus karo baimė,...
-
Tvirkinimą patyrę žmonės susitiks Vatikane1
Popiežiaus Pranciškaus sušaukto viršūnių susitikimo organizatoriai šią savaitę susitiks su keliolika tvirkinimą kadaise patyrusių aktyvistų, atvykusių į Romą protestuoti prieš Katalikų Bažnyčios atsaką į lytin...
-
Japonijos premjeras dėl D. Trumpo nominavimo Nobelio taikos premijai nedaugžodžiauja
Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) ir jo pagrindinis atstovas pirmadienį atsisakė patvirtinti, ar tikrai nominavo JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) Nobelio taikos premijai, tačiau gyrė Baltųjų rūmų šeiminink...
-
Australija kaltina „patyrusį valstybinį subjektą“ įsilaužus į partijų sistemas
Australija pirmadienį pranešė, kad už įsilaužimą į parlamento bei pagrindinių šalies partijų sistemas yra atsakingas „patyręs valstybinis subjektas“. ...
-
Solsberyje, kur buvo apnuodyti Skripaliai, ant katedros užkabinta Rusijos vėliava
Didžiosios Britanijos Solsberio miesto, kur pernai buvo apnuodytas buvęs rusų dvigubas šnipas ir jo dukra, pareigūnai sekmadienį pasmerkė incidentą, kai ant katedros buvo užkabinta didžiulė Rusijos vėliava. ...
-
Buvęs FTB direktoriaus pavaduotojas: D. Trumpas tikėjo V. Putinu, o ne savo žvalgyba1
Buvęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus pavaduotojas Andrew McCabe'as (Endrius Makeibas) per sekmadienį transliuotą interviu pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) nepatikėjo savo žvalgybininkų išv...
-
Skandalas dėl komentarų apie Lenkiją ir Holokaustą temdys susitikimą Izraelyje
Izraeliečių premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) ekspromtu Varšuvoje išsakytas komentaras apie Lenkiją ir Holokaustą, panašu, temdys šią savaitę vyksiantį Vidurio Europos lyderių viršūnių susitikim...
-
Vasario 18-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Vasario 18-oji, pirmadienis, 8 savaitė. ...
-
ES dėl konfrontacijos Azovo jūroje paskelbs sankcijas aštuoniems rusams6
Europos Sąjunga nusprendė dėl praėjusį lapkritį Azovo jūroje įvykusios konfrontacijos įvesti sankcijas aštuoniems Rusijos piliečiams, naujienų agentūrai AFP pranešė keli šaltiniai Europoje. ...
-
Th. May ragina Konservatorių partiją susivienyti prieš „Brexit“3
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) parašė laišką savo Konservatorių partijos nariams, ragindama juos susivienyti prieš „Brexit“, sekmadienį pranešė laikraštis „The Guardian“...