Pasaulio lyderiai susirinko į JAV eksprezidento laidotuvių pamaldas

 • Teksto dydis:

JAV lyderiai ir aukštus postus užimantys asmenys iš viso pasaulio  trečiadienį susirinko į  eksprezidento George'o H. W. Busho (Džordžo H. V. Bušo) laidotuvių pamaldas Vašingtono nacionalinėje katedroje, demonstruodami vienybę ir leisdami amerikiečiams bent akimirkai atsikvėpti nuo Vašingtoną ir visą nacionalinę politiką apėmusios pagiežingos retorikos.

41-asis JAV prezidentas G. H. W. Bushas mirė penktadienį savo namuose Hjustone, eidamas 95-uosius metus.

Dvi dienas jis buvo pašarvotas Kapitolijaus Rotondoje, kur apsilankęs dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) atidavė pagarbą velioniui, užmiršęs sau būdingą kiek agresyvią laikyseną.

„Laukiu galimybės pabūti su Bushų šeima“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“ trečiadienį, prieš tai, kai G. H. W. Busho palaikai buvo išvežti iš Kapitolijaus į Nacionalinę katedrą.

„Tai ne laidotuvės, tai didžio žmogaus, pragyvenusio ilgą ir išskirtinį gyvenimą, pagerbimas. Jo trūks!“, – pridūrė jis.

Katafalkas su G. H. W. Busho karstu lėtai pravažiavo šalia Baltųjų rūmų – pastato, kuriame jis dirbo kaip 41-asis šalies prezidentas.

Laidotuvių procesijos limuzinų kolona išvežė vyresniojo Busho karstą iš Kapitolijaus, kur nuo pirmadienio vakaro su velioniu atsisveikino tūkstančiai gedinčių žmonių.

Jie atėjo pagerbti šalies vadovo, stovėjusio prie valstybės vairo gana neramiais laikais, Šaltojo karo pabaigoje, kuris savo manieromis nė iš tolo nepriminė karingumu ir pompastiškais pasisakymais išsiskiriančio dabartinio šalies karo vado.

Nemažai amerikiečių susirinko atiduoti paskutinę pagarbą G. H. W. Bushui Pensilvanijos prospekte, kuriuo jo karstas buvo vežamas į gedulingas pamaldas Nacionalinėje katedroje.

Neogotikinio stiliaus katedroje vyksiančiose pamaldose dalyvaus D. Trumpas ir dar keturi tebegyvenantys buvę JAV prezidentai – Jimmy Carteris (Džimis Karteris), Billas Clintonas (Bilas Klintonas), George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) jaunesnysis ir Barackas Obama (Barakas Obama.

Tai pirmos JAV prezidento valstybinės laidotuvės po Geraldo Fordo (Džeraldo Fordo) mirties 2006 metais.

George'as W. Bushas su žmona Laura (Lora) stovėjo prie Kapitolijaus, kai garbės sargyba išnešė JAV nacionaline vėliava uždengtą tėvo karstą.

Į gedulingas pamaldas katedroje atvykusių garsenybių tarpe galima buvo išvysti Didžiosios Britanijos princą Charles'ą (Čarlzą), Vokietijos kanclerę Angelą Merkel (Angelą Merkel), Jordanijos karalių Abudllah (Abdula) su karalienę Rania (Raniją), buvusį Lenkijos prezidentą Lechą Walesą (Lechą Valensą), buvusius JAV viceprezidentus Dicką Cheney (Diką Čeinį), Alą Gore'ą (Elą Gorą) ir Joe Bideną (Džo Baideną), taip pat buvusius valstybės sekretorius Jamesą Bakerį (Džeimsą Beikerį), Coliną Powellą (Kolną Pauelą) ir Condoleezzą Rice (Kondolizą Rais).

Iš viso pasaulio į Vašingtoną plūdo užuojautos žinutės, netekus 41-ojo JAV prezidento, skyrusio didelį dėmesį užsienio politikai ir Amerikos vietai pasaulyje.

Popiežius Pranciškus savo telegramoje pareiškė „nuoširdžią užuojautą“ Bushų šeimai.

Tačiau siekdamas Respublikonų partijos vairo D. Trumpas negailėjo tulžingos kritikos Bushams. Būtent jis šaipėsi iš Busho vyresniojo frazės apie „tūkstantį šviesos taškelių“ ir kritikavo prezidento sūnų dėl 2003 metų Irako invazijos  – „blogiausio sprendimo mūsų šalies istorijoje“.

Tačiau po G. H. W. Busho mirties D. Trumpo elgesys pasikeitė, atrodo, kad jis siekia parodyti esąs išvien su šeima. Apie tai byloja nepompastiškas D. Trumpo ir  JAV pirmosios ponios Melania (Melanijos) atėjimas atsisveikinti su velioniu Kapitolijuje prie jo karsto.

Valstybinių laidotuvių išvakarėse pirmoji pora susitiko su George'u W. Bushu ir buvusia pirmąja ponia Laura Bush prezidentūros svečių namuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių