Quantcast

Maskvą suerzino ES sprendimas dėl sankcijų

  • Teksto dydis:

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų sprendimas dar bent pusmečiui palikti galioti sankcijas, paskelbtas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos konflikte, ir išplėsti subjektų, kuriems taikomos varžomosios priemonės, sąrašą, yra nuviliantis, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

„Europos Sąjunga atkakliai laikosi tolesnio aštrinimo kurso jau ir šiaip įtemptuose santykiuose su Rusija“, – sakoma ministerijos pareiškime, kuriuo komentuojamas ketvirtadienio vakarą Bendrijos diplomatijos vadovų neeiliniame susitikime Briuselyje priimtas sprendimas

„Toks Briuselio vienpusiškas padėties Ukrainos vidaus konflikte vertinimas atima galimybę atlikti „nešališko tarpininko“ vaidmenį, – pažymi URM. – Kalbant apie Rusijos pusę, mūsų konkretūs pasiūlymai dėl Ukrainos krizės sureguliavimo ir europinio proceso grąžinimo į konstruktyvias vėžes lieka galioti.“

Ministerijos pareiškime sakoma, kad Maskvą stebina „skubotumas, su kuriuo vakar buvo priimti ES Užsienio reikalų tarybos sprendimai“.

„Tikriausiai bijojo, kad Minsko procesas tuojau atsinaujins ir kad gali pasikartoti rugsėjį ištikęs konfūzas, kai sankcijos Rusijai buvo sugriežtintos kitą dieną po to, kai buvo pasiektas susitarimas“, – komentavo URM, turėdama omenyje Baltarusijos sostinėje pasirašytą paliaubų susitarimą tarp Kijevo ir prorusiškų separatistų, kuris buvo nuolat pažeidinėjamas ir dabar faktiškai yra žlugęs.

„Beje, Briuselyje nieko nesuglumino ir tai, kad dabartinis padėties pietryčių Ukrainoje paaštrėjimas buvo inicijuotas Kijeve kaip tik prieš ES (ministrų) susitikimą“, – priduria Rusijos URM, turėdama galvoje pastaruoju metu suintensyvėjusius susirėmimus, įskaitant praeitą šeštadienį įvykdytą ataką Mariupolio uostamiestyje.

Dėl raketų smūgio Mariupolyje, nusinešusio mažiausiai 30 žmonių gyvybių, Kijevas kaltina Maskvos remiamus separatistus.

„Liūdna, kad ES Užsienio reikalų taryba eilinį kartą tapo agresyvios mažumos, kuriai Ukrainos krizė tėra dingstis primesti rusofobišką požiūrį ir trukdyti normaliam bendradarbiavimui tarp Rusijos ir Europos Sąjungos, įkaite“, – teigiama URM pareiškime.


Šiame straipsnyje: Minsko susitarimaskaras UkrainojeES sankcijosMariupolis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių