Quantcast

Cheminio ginklo panaudojimas Sirijoje paskatino Rusijos ir JAV bendradarbiavimą

  • Teksto dydis:

Rusija bendradarbiaus su Jungtinėmis Valstijomis, reaguodama į Jungtinių Tautų tyrimo padarytas išvadas, kad Sirijos režimas šalyje rengė chemines atakas, ketvirtadienį pranešė Maskvos ambasadorius JT Vitalijus Čurkinas.

„Mes turime bendrų interesų atkalbėti, kad tokie dalykai nevyktų, neleisti, kad tokie dalykai vyktų netgi karo rūke“, - sakė V. Čurkinas žurnalistams.

Jungtinių Tautų tyrėjai nustatė, kad Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) pajėgos šalyje surengė mažiausiai dvi chemines atakas, o džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai panaudojo kaip ginklą garstyčių dujas, sakoma ataskaitoje, su kuria trečiadienį susipažino naujienų agentūra AFP.

Komisija sugebėjo nustatyti trijų cheminių atakų, įvykdytų 2015 ir 2015 metais užpuolikus.

Komisijos, pavadintos Jungtiniu tiriamuoju mechanizmu (JTM), ataskaitoje sakoma, kad Sirijos režimas panaudojo cheminius ginklus dviejuose miesteliuose šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje: Talmenese – 2014-ųjų balandžio 21 dieną ir Sarmine – 2015-ųjų kovo 16 dieną.

Komisija nustatė, kad „Islamo valstybė“ buvo „vienintelis subjektas, turintis gebėjimų, pajėgumų, motyvų ir priemonių panaudoti garstyčių dujas“ per 2015 metų rugpjūčio 21-ąją įvykdytą ataką Marės mieste šiaurinėje Alepo provincijoje.

B.al Assad rėžimas ne kartą neigė naudojęs cheminius ginklus Sirijoje, bet ataskaitoje sakoma, kad ištyrus minėtus tris incidentus, buvo surinkta „pakankamai informacijos, kad būtų galima padaryti išvadą apie su jais susijusius veikėjus“.


Šiame straipsnyje: RusijaJAVSirijacheminis ginklas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių