Quantcast

V.Muntianas: A.Ūsą pažinojau, bet jis atrodė doras žmogus (dar papildyta)

Pagerėjus sveikatos būklei buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas pagaliau atvyko į jo bylos nagrinėjimą, tačiau teismo posėdis ir šįkart neįvyko, mat susirgo kita kaltinamoji - viena iš dviejų verslininkių - Birutė Jablonskienė.

Teisėjų kolegijos pirmininko paklaustas apie sveikatos būklę, V.Muntianas nedaugžodžiavo: „Ne tokia gera, kaip norėčiau, bet geresnė, nei buvo.“

„Turbūt pasveiksite. Turite pasveikti", - palinkėjo teisėjas.

Kaunietes verslininkes Laimutę Baranauskienę ir B.Jablonskienę ginantis advokatas įteikė teismui pažymą, kad pastaroji jo klientė iki kovo 5 dienos negalės atvykti į teismą dėl ligos. Į tai gynėjas sulaukė papildomų teismo klausimų: "Advokate, ar jūs su kaltinamąja nepiktnaudžiaujate? Juk mes turėsime anuliuoti ir kito teismo posėdžio datą, kurią buvome numatę kovo 3 dieną."

Tačiau gynėjas į tai atsakė mėgindamas išsklaidyti bet kokias abejones: „Jablonskienė jau nuo sausio 27 dienos guli Kauno apskrities ligoninėje. Ten ji gydosi iki šiol. Pažymas tikrai išrašinėju ne aš, o medikai.“

Po neįvykusio teismo posėdžio žurnalistų kalbintas V.Muntianas savo kaltės nepripažino ir teigė, kad šią bylą sukurpė buvę jo politiniai oponentai: „Manau, kad kaltinimai man buvo sugalvoti pagal užsakymą. Tai galėjo būti naudinga tiems, kurie pas mane ko nors prašė, o aš negalėjau jiems padėti. Kas jie? Na, aš buvau politikas, tai vadinasi, kad ir jie politikai.“

Nors konkrečių priešininkų pavardžių buvęs Seimo pirmininkas ir neįvardijo, tačiau jo atmintyje labiausiai įstrigę tuometinio Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Arvydo Pociaus prašymai. Jais ne sykį tiek žodžiu, tiek ir raštu Seimo pirmininko buvo prašoma, kad šis iš anuometinio Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininko Algimanto Matulevičiaus atimti šį postą, o kartu ir leidimą dirbti su slapta informacija. Kadangi toks prašymas V.Muntianui pasirodęs nepagrįstas (Seime sudaryta komisija nepatvirtino faktų, dėl kurių buvo prašoma leidimą atimti), politikas jo nepatenkino, o už tai teigia sulaukęs atpildo.

„Pirmieji slapti mano pokalbių pasiklausymai sutampa su paskutiniu VSD teikimu dėl leidimo atėmimo iš A.Matulevičiaus. Datos identiškai sutampa“, - pastebėjo su baudžiamosios bylos medžiaga susipažinęs V.Muntianas.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad kažkas tyčia nutekino tik tam tikrą dalį informacijos apie vieną bylos epizodą, kad politikas žiniasklaidoje taptų pagrindine bylos figūra: „Ne atsitiktinai ji buvo pakrikštyta „Muntiano korupcijos ir kyšininkavimo byla“. Tačiau ten nieko panašaus nėra ir nekalbama nei apie kyšininkavimą, nei apie korupciją. Kaip jau žinoma, liepos 3 dieną Muntianas duoda Vizbarui du tūkstančius litų, bet kažkodėl nepaviešinti kitos dienos įrašai, kur Virginijus Vizbaras aiškiai pasakė, kad už atliktą darbą Muntianas jau sumokėjo.“

Kalbėdamas apie savo sveikatos būklę, sunkia onkologine liga sergantis buvęs politikas sakė iš medikų kol kas nieko paguodžiančio neišgirdęs: „Diagnozę jūs visi žinote. Nesunku išsiaiškinti, ką tai reiškia. Atsakymą galima rasti bet kuriame žinyne ir visur jis vienodas. 23 dieną bus kompiuterinės tomografijos rezultatai, iš kurių taps aišku, kiek efektyvus buvo man taikomas gydymas.“

Galimybių grįžti į didžiąją politiką V.Muntianas kol kas nesvarsto, mat nėra tikras dėl savo sveikatos būklės: „Šiuo metu turbūt tik Viešpats Dievas žino, kaip viskas bus. Sunku ką nors prognozuoti, kai nežinai galimybių.“ Šiuo metu kėdainiškis sakė ne pilną darbo dieną dirbantis vienoje bendrovėje.

Į klausimą, ar iš šalies stebi nūdienos politinius įvykius šalyje, V.Muntianas atsakė su šypsena: „Žinote, nuo įpročių, kad ir kvailų, sunku atsisakyti. Žinoma, kad stebiu ir domiuosi. Galvoju, kad situacija keičiasi į blogąją pusę. Tai dėsninga. Mes daug kartų esame kalbėję dar ankstesnėje kadencijoje ir visus tuos procesus bei jų dėsningumą matėme. Mano kaskart išsakyti priekaištai tuomet buvo niekam nereikalingi.“

Žurnalistai nepamiršo pasiteirauti V.Muntiano ir apie vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje pagrindine figūra tapusį verslininką Andrių Ūsą, kuris kadaise buvo V.Muntiano visuomeninis padėjėjas.

„Jūs pirmą sykį visiškai teisingai įvardijote jo eitas pareigas. Buvo nuolat teigiama, esą tai mano patarėjas, Seimo pirmininko visuomeninis padėjėjas ir panašiai. Tačiau iš tiesų tai buvo neetatinis darbuotojas, Seimo nario visuomeninis padėjėjas tuo metu, kai dar nebuvau Seimo pirmininku. Tokių buvo ir daugiau. Taip, atsimenu, kad jis kreipėsi į mane su prašymu dėl tos moters ir jos dukrelės, bet klausimas jau buvo pradėtas nagrinėti teisminiu keliu, todėl aš pasakiau, kad kitaip jo spręsti ir nebegalime. Pasiūliau tik surasti teisinę pagalbą. Tą ir padariau, kad ta moteris (buvusi Drąsiaus Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė, - red.) galėtų apeliacine tvarka kreiptis į atitinkamas instancijas ir išspręstų savo problemas dėl mergaitės. Tuo viskas ir baigėsi.“

Paklaustas, ar gerai pažinojo A.Ūsą ir kaip vertina jam mestus kaltinimus pedofilija ir oficialiai pateiktus įtarimus mažametės tvirkinimu, V.Muntianas nuo platesnių komentarų susilaikė, tačiau užtikrino, kad jam rinkimų kampanijos metu talkinęs kaunietis įtarimų nesukėlė ir iš šalies atrodė esąs doras žmogus. Todėl V.Muntianui sunku patikėti tuo, kuo A.Ūsas šiai dienai įtariamas.

Kaip jau buvo rašyta „Kauno dienoje“, buvusiam Seimo pirmininkui V.Muntianui šioje byloje pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavo faktine tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos, ir dėl dokumentų klastojimo. Už tai politikui gresia laisvės atėmimas iki 6 metų.

Kaltinimai šioje byloje taip pat pateikti buvusiam Kauno apskrities viršininko pavaduotojui Virginijui Vizbarui, buvusiam Kauno miesto vicemerui Antanui Adolfui Balučiui, Kauno verslininkėms Laimai Baranauskienei ir Birutei Jablonskienei.

V.Vizbaras kaltinamas kyšio priėmimu ir didelės vertės kyšio priėmimu, verslininkės - didelės vertės kyšio davimu ir dokumentų klastojimu, A.A.Balutis - pagalba duodant kyšį.


Šiame straipsnyje: Muntianas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių