Naujienlaiškį gali gauti tik registruoti vartotojai

DIENA.LT

Vilnius

Šarūnas Černiauskas

2009-10-30, 13:37

Vilniečiai nepamatys JAV karo technikos - kauniečiai gali džiaugtis

Vilniečiai nepamatys JAV karo technikos - kauniečiai gali džiaugtis
„Black Hawk“ - vienas patikimiausių JAV kariuomenės sraigtasparnių.
© JAV kariuomenės nuotr.

Pirmadienį sostinėje, prie Baltojo tilto, turėjo būti demonstruojamas amerikiečių karinio oro laivyno pasididžiavimas - sraigtasparnis „Black Hawk“. Tačiau Civilinės aviacijos administracija (CAA) renginį uždraudė, jis perkeltas į netoli Kauno esantį Ruklos poligoną.

Renginys derintas su aukšto JAV karininko, JAV kariuomenės Sausumos pajėgų komponento Europoje vado generolo Carterio F. Hamo vizitu į Lietuvą, „Black Hawk“ nusileidimas prie Baltojo tilto turėjo tapti savotišku šou elementu karininko sutiktuvių ceremonijoje. Tačiau CAA neišdavė leidimo kariniam sraigtasparniui leistis sostinės senamiesčio prieigose, tad amerikiečiams teko atsisakyti planų demonstruoti karinę techniką Vilniuje. Sraigtasparnis iš Vilniaus keliaus tiesiai į Ruklos poligoną, esantį šalia Jonavos. Taigi kauniečiams bus kur kas paprasčiau pasinaudoti reta proga ir savo akimis pamatyti „Black Hawk“.

Kaip portalui teigė Lietuvos kariuomenės protokolo skyriaus viršininkas Rolandas Žorys, CAA leidimą „Black Hawk“ nusileidimui išduoti atsisakė dėl griežtų aviacijos taisyklių. Esą oro technikai prie Baltojo tilto, sostinės senamiesčio prieigose, leistis galima tik išimtiniais atvejais.

„Regis, ten yra neskraidymo zona. Ten leistis leidžiama tik esant būtinybei - krizinei situacijai, nelaimei ar panašiai“, - sakė R.Žorys.

Sostinės savivaldybė jau buvo išdavusi leidimą renginiui, tačiau CAA sprendimas gerokai sujaukė amerikiečių kariškių planus.

R.Žorio teigimu, buvo svarstomos ir kitos „Black Hawk“ demonstravimo vietos, pavyzdžiui - Vingio parkas. „Bet esmė tame, kad tokiu metu, lapkritį, kai nuolat lyja, kas į Vingio parką susirinks dėl vieno sraigtasparnio? Nebent atsitiktiniai praeiviai“, - aiškino pašnekovas.

Tiesa, karinės technikos mėgėjai iš sostinės neturėtų pernelyg nusivilti, kadangi legendinį „Black Hawk“ bus galima apžiūrėti Rukloje. Žinoma, jei pavyks ten nuvažiuoti.

„Black Hawk“ demonstravimas Rukloje numatytas lapkričio 3 d., antradienį. JAV generolas C.F.Hamas Rukloje su „Black Hawk“ turėtų nusileisti apie 9 val. ryto.

Netikslumai, klaidos straipsnyje? Praneškite - laimėkite prizą
Vardas*:
Komentaras*:
laisvamanis
2009 10 31 22:04

Nesuprantu,kodėl neleido prie Baltojo tilto nusileisti Black Hawk,bet dar labiau nesuprantu bukų kauniečių komentarų?Ko lojate?Važiuokite į Ruklą ir žiūrėkite sau į sveikatą.Kame reikalas?Tai gal dar 2 muziejinių eksponatų-tankų mums pradėsite pavydėti? :)

Informuoti apie netinkamą komentarą
ID
2009 10 30 21:41

Jei jau ne Vilniuje, tai galėjo leisti Kaune Santakos stadione. Žmonėms patogiau atvykti pasižiūrėti. Juk neseniai ten sėkmingai kilo ir leidosi mūsų Mi-8, ir niekam nieko nenutiko

Informuoti apie netinkamą komentarą
Linas
2009 10 30 19:33

Tvarka yra tvarka. Teisingai, kad neleido.

Informuoti apie netinkamą komentarą
KARYS
2009 10 30 19:31

GAILA CIVILIU -JUK KRIZE ATEJO DEL KARU AFGANISTANE IR IRAKE....

Informuoti apie netinkamą komentarą
UNIQUE
2009 10 30 17:22

Kaip apgailėtinai atrodo sostiniečių komentarai...

Informuoti apie netinkamą komentarą
gavrikas
2009 10 30 15:37

nėr čia ko prie Balto skraidyt

Informuoti apie netinkamą komentarą
Naivus
2009 10 30 15:28

Nedomina tie amerikosų malūnai, užteks karinės propagandos. Vilniečiams pasisekė, sakau nuoširdžiai.

Informuoti apie netinkamą komentarą
evaldas
2009 10 30 15:24

Ir teisingai padarė, kad neleido. Tam ir yra skirtas poligonas, kad ten kareivėliai žaistų. Dar kitą kartą sugalvos tanku į miestą atvažiuoti...

Informuoti apie netinkamą komentarą
druhla
2009 10 30 15:22

visus vilniecius i rukla !!!!
atsivezkit daugiau pinigu pramogom masinas palikit toliau nuo malunsukio
mes pasirupinsim nenutrunkanciom pramogom

Informuoti apie netinkamą komentarą
OPF
2009 10 30 15:22

Dauguma kaunieciu vis tiek nevaziuos i rukla. O sostineje tikrai daug zmoniu ateitu. Gaila :(

Informuoti apie netinkamą komentarą
cha
2009 10 30 15:00

Vilnius praleido proga pasipuikuot pries kitus miestus :)

Informuoti apie netinkamą komentarą
as
2009 10 30 14:54

saunu kad ;lektuva atskiraidino netoli Kauno uztenka wilno dziauktis viskuo duokit ir kiteim miestam garbes O kodel nenusileido kaune aviacijos muziejuje ten gi yra aisksete malunspraniu ir pastoviai skraido lektuvai ten??

Informuoti apie netinkamą komentarą
e
2009 10 30 14:19

tegul autobusais atveza is vilniaus
nes masinu tai jie nelabai ten turi ...

Informuoti apie netinkamą komentarą
blem
2009 10 30 13:56

ale nu kurvos biurokratai.. Gal tas bezdalius is caa kysio norejo?? Nugi idomu zmonems paspoksoti i tokius dalykus. Lietuva juk didelis kaimas, nieko cia nera, ir kiekviena atrakcija sveikintina.

Informuoti apie netinkamą komentarą

Verta dėmesio