Quantcast

Ilgesnėms kelionėms autobusu - naujas reglamentas dėl keleivių teisių

ES šalyse įsigalioja naujas reglamentas dėl keleivių teisių kelių transporte. Važiuojantys ilgesniu nei 250 kilometrų autobuso maršrutu nuo penktadienio turi panašias teises kaip orlaivių ir traukinių keleiviai.

Nors Lietuvoje tokių maršrutų nėra daug, tačiau nuo šiol jei kelionė būtų atšaukta ar daugiau nei 90 minučių vėluojama išvykti, kai kelionės trukmė viršija 3 valandas, keleiviams turi būti pasiūloma užkandžių, maisto ir gaiviųjų gėrimų.

„Na, mūsų toliausi maršrutai yra į Palangą, Šventąją, Klaipėdą, Nidą, Skuodą, Mažeikius. Tad jeigu kokia situacija atsitiktų, keleiviais pasirūpintume, kad jie jaustųsi patogiai, šiltai, jeigu yra galimybės autobuse, jei ne – nugabentume į artimiausią kavinę, barą, kad keleivis galėtų gauti visą jam reikalingą pagalbą“, – sako UAB „Kautra“ Eismo tarnybos vadovas Alvydas Periokas.

Vieni keleivių pervežimo įmonių vadovai sako, kad ypatingų sunkumų naujoji tvarka nesudarys, kiti pripažįsta jai nėra tinkamai pasirengę.

„Apgalvota viskas tikrai nėra. Įsivaizduokime, turime naktinius reisus ir jei sugenda autobusas, tai mums tas sąlygas įvykdyti bus neįmanoma. Jei tai kelionės užsienyje, į Lenkiją ar Vokietiją, jei miške sustojame, tai mes sprendžiame, kaip greičiau iš jo išvažiuoti, o ne ieškome maisto ir pan. Bet nutarimai yra, teks juos vykdyti“, – teigia UAB „Tolimojo keleivinio transporto kompanijos“ generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

„Apmokysime vairuotojus, kad mokėtų dirbti su neįgaliaisiais keleiviais, ko dabar reikalauja reglamentas, kaip ypatingą dėmesį jiems skirti. Turime ir autobusų nusipirkę, kad neįgaliųjų vežimėliai įvažiuotų į autobusą. Dar papildomai vairuotojams bus surengti mokymai, kad jie žinotų, kaip elgtis atitinkamoje situacijoje“, – tikina A. Periokas.

Pagal naująją tvarką vežėjai esant reikalui turės sumokėti ir už keleivių nakvynes viešbutyje. Už keleivio sužalojamą ar sugadintą bagažą į vežėjus bus galima kreiptis kompensacijų. Numatoma, kad kompensacija keleiviui žuvus ar jį sužalojus gali siekti apie 760 tūkstančius litų, už prarastą ar sugadintą bagažą – daugiau nei 4 tūkst. litų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
turiu pasakyti , kad yra lengvų mašinų kurių laidus graužia graužikai , nes jie kažkuo ypatingi, tai tikra tiesa.

periok

periok portretas
geriau pasirūpintum vargšu vairuotoju

Ramas

Ramas portretas
O ar nereikia ipareigoti keleivius saugoti turta,su kuriuo vezami,nelauzyti,nepjaustyti sedyniu.Pasirupinti bei apmoketi hemini valyma salono,kuri suterse,supyle.Mes dazniausiai veziojame ne keleivius,bet gyvulius,paziurekite kokius autobusus palieka po reiso.Reikia ikurti rubrika su foto,ka ir kaip vezame.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių