Už ištisinės linijos kirtimą bus galima atsipirkti bauda

 • Teksto dydis:

Seimas antradienį nustatė švelnesnes sankcijas vairuotojams už ištisinės linijos kirtimą.

Šiuo metu už tokį pažeidimą privalomai atimama teisė vairuoti, pagal naują sprendimą, bus galima atsipirkti ir bauda.

Už tai antradienį buvo 94 Seimo nariai, prieš vienas, 16 susilaikė.

Pagal priimtą pataisą, įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtrauks 60–90 eurų baudą. Taip pat nuo vieno iki trijų mėnesių galėtų būti atimta teisė vairuoti.

Tokiu pažeidimu kelyje sukėlus pavojingą situaciją bauda didėtų iki 170–230 eurų, o teisės vairuoti neturintiems asmenims – iki 300–600 eurų.

Šiuo metu už draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimus teisė vairuoti privalomai atimama nuo trijų iki šešių mėnesių. Teisės vairuoti atėmimas už ištisinės juostos kirtimą tapo privalomas nuo šių metų sausio.

Pataisų iniciatoriai teigė, kad sankcija už tokį pažeidimą yra per griežta. Vien per sausį pažeidėjų, kurie buvo priversti atsisveikinti su vairuotojų pažymėjimais, buvo 143. Policijos duomenimis, per septynis mėnesius vairuotojų pažymėjimų dėl to neteko daugiau kaip 1,6 tūkst. asmenų.

Tuo metu policijos atstovai teigia, kad tam tikromis situacijos pažeidus Kelių eismo taisykles vairuotojo pažymėjai bus atimami privalomai.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad ir įsigaliojus priimtos pataisoms pareigūnai privalės atimti vairuotojo pažymėjimą, kai į priešpriešinę eismo juostą esant ištisinei linijai bus įvažiuojama sukeliant pavojingą situaciją, pavyzdžiui, lenkiant.

„Jeigu išvažiuosi į priešpriešinę eismo juostą lenkdamas, liks ir toliau privalomas teisių atėmimas. Nebūtinai bus atimama, kai, pavyzdžiui, apsisukama, arba pastatoma kairėje pusėje kirtus ištisinę, arba šiaip išvažiuojama į kairę pusę nieko nelenkiant“, – BNS sakė R.Matonis.

Už lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, ir už pavojingos situacijos sukėlimą įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant taisykles vairuotojo pažymėjimai bus privalomai atimami nuo trijų iki šešių mėnesių.

Pataisas registravo parlamentarai iš skirtingų frakcijų, tarp jų „tvarkiečiai“ Rimas Andrikis, Petras Gražulis, konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Algis Strelčiūnas, Emanuelis Zingeris, „valstiečiai“ Agnė Širinskienė, Dainius Gaižauskas bei kiti.

Specialiųjų tyrimų tarnyba buvo įžvelgusi, kad šia pataisa gali būti asmeniškai suinteresuotas Seimo narys Petras Gražulis ir jo dukra. Administracinių nusižengimų kodekso pataisą Seimo narių grupė gegužės pabaigoje užregistravo praėjus dvylikai dienų po įvykio, kai P.Gražulio dukra Marija Šalaševičienė pažeidė kelių eismo ženklą „Lenkti draudžiama“.

P.Gražulis teigė niekaip nesusijęs su įstatymo pataisa – ją užregistravo kolega R.Andrikis iš tos pačios „tvarkiečių“ frakcijos, o jis tik pasirašęs po iniciatyva.

Šiais metais šalies keliuose priešpriešinių susidūrimų metu žuvo 25 žmonės. Per nepilnus devynis mėnesius įvyko 504 priešpriešiniai susidūrimai. Tarp šių eismo įvykių 177 buvo vadinamieji „įskaitiniai“, t.y. kuriuose nukentėjo žmonės – per juos sužeista 315 žmonių.


Šiame straipsnyje: ištisinė linijabauda

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vairuotojas

Vairuotojas portretas
Aš manau, teisės atėmimas vairuoti turi būt skiriamas už avarinės situacijos sudarymą. Aš gyvenu mieste ir kasdien tenka kirsti ištisinę linija bent keletą kartų per dieną.Vidūno alėja, jeigu autobusas sustojo stotelėj, nepravažiuosi, turi lenkt, visose 2 juostų gatvėse,pilna stavinšių mašinų, kerti liniją. Rpie firmų, senamiestyje , Mickevišiaus,Daukanto,Maironio ,Putvinskio, mašinos statomos statmenai i važiuojamą dalį, turi iš važiuot į priešpriešinę juostą.Kaunas-Prienai, ištisai važiuoja žemės ūkio paskirties traktoriai, kombainai. Via Baltika kažkodėl fūra gali lenkti kitą fūrą,kodel neuždrausti sunkvežimių lenkimą, kiek iš vengtume mirčių. Įstatymas nebuvo protingas,reikėjo taisyti.Tai buvo piktnaudžiauti policijai. Ne taip pažiūrėjai ar paklausiai kodėl ? te tau... Gerai kad šioje vietoje atsirado žmonių išdrisusių keist kvailą įstatymą. Kiek žmonių gyvenime nepadarę avarijos, niekad nesėdę prie vairo neblaivūs, dėl aplinkybių sutapimo neteko teisių. ar tai tolygu.

Geda

Geda portretas
Kazkokio kurvos grazulio dukra prisidirbo, tai pyst ir keiciam istatyma!!!!!! ar yra Lietuvoje istaiga biurokratine kur nedirbtu kurvos parsidavusios ?:(

ŽUS DAUGIAU ŽMONIŲ GRAŽULIO DĖKA

ŽUS DAUGIAU ŽMONIŲ GRAŽULIO DĖKA portretas
Nebereikalo atindavo teises. Tokie vairuotojai yra potencialūs žudikai. Susidūrus kaktomuša tikimybė išgyventi maža. Tautiečiai posukiuose lenkia, lenkia ir įkalnėse. Reikia ne tik kad teises atimti bet dar ir bauda solidžią uždėti.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių